زنجان- سردبیر

حمایت از تولیدگنندگان دام و طیور با ارائه تسهیلات در زنجان

مدیر شعب بانک کشاورزی استان زنجان گفت: شعب بانک کشاورزی در استان زنجان، در راستای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها بالغ بر ۷۶۳ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، جواد صمدی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه شعب بانک کشاورزی در استان زنجان در دو ماهه نخست امسال مبلغ ۱۶ میلیارد و ۲۰ میلیون ریال تسهیلات در بخش شیلات (پرورش ماهی گرم‌آبی، سردآبی و تولید بچه ماهی) به ۱۰ متقاضی پرداخت کرده است، اظهار کرد: بانک کشاورزی استان زنجان در راستای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها و با هدف حمایت از تولیدکنندگان و رونق واحدهای تولیدی دام و طیور، از ۲۱ اردیبهشت‌ماه امسال‎ تا پایان خردادماه با پرداخت ۵۹۱ فقره تسهیلات یارانه مبلغ ۷۶۳ میلیارد و ۴۱۹ میلیون ریال به فعالان بخش دام و طیور پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه بانک کشاورزی در این راستا حائز رتبه نخست در کشور شد، افزود: پیش‌بینی می‌شود این رقم تا مبلغ بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال تا اواسط تیرماه برسد.

این مسئول با اشاره به اینکه شعب بانک کشاورزی در استان زنجان در اوایل امسال مبلغ ۲۸۷ میلیارد و ۷۴۳ میلیون ریال تسهیلات در بخش زراعت به ۳۴۹ نفر متقاضی پرداخت کرده است، اضافه کرد: در راستای سیاست‌های حمایتی دولت با هدف رونق واحدهای تولیدی دام و طیور و تامین امنیت غذایی کشور، پرداخت تسهیلات با نرخ ۱۲ ،۱۰ و ۱۵ درصد در دستور کار قرار گرفت و به همین منظور «دامدار کارت» در قالب تسهیلات ویژه و سرمایه در گردش برای تامین نهاده‌های  مورد نیاز و مواد اولیه، با سهولت و سرعت بیشتری در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

صمدی ادامه داد: فرآیند کار به این صورت است که پس از معرفی متقاضیان از سوی سازمان جهادکشاورزی به شعب این بانک، تسهیلات یارانه‌دار خرید نهاده‌های دامی را به واحدهای کوچک در قالب دامدار کارت با نرخ سود ۱۰ درصد تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند.

وی اذعان کرد: بانک کشاورزی این آمادگی را دارد که درخواست متقاضی را یک روز پس از ثبت درخواست در سامانه سیتا و معرفی به شعب بانک کشاورزی پرداخت کند.

مدیر شعب بانک کشاورزی با بیان اینکه در فروردین و اردیبهشت مبلغ ۱۰۴ میلیارد و ۲۷۴ میلیون ریال تسهیلات جاری و سرمایه‌ای در بخش باغداری به منظور اجرای طرح فراز و اصلاح و بهینه‌سازی باغات قدیم  به ۱۱۸ نفر پرداخت شد، خاطرنشان کرد: فعالان حوزه تولید دام و طیور می‌توانند متناسب با ظرفیت واحد تولیدی با معرفی سازمان جهادکشاورزی، سرمایه در گردش با مبالغ بیش از ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ ۱۲ تا ۱۵ درصد را دریافت کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا