آموزش و مهارتاجتماعیلرستانلرستان- سردبیر

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان: دغدغه اشتغال و بیکاری از جمله مسائل و مشکلات اساسی در استان است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: دغدغه اشتغال و بیکاری از جمله مسائل ومشکلات اساسی در استان است.

به گزارش خبرنگار بازار کار در لرستان، علی جهانی با بیان اینکه تعاونی ها نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه دارند اظهار کرد: در این راستا تعاونی تامین نیاز و فروش محصولات مشاغل خانگی استان با هدف تامین مواد اولیه و فروش بهتر و سریعتر محصولات تولیدی به تازگی در خرم آباد تشکیل شد.

وی افزود: شرکت‌های تعاونی تامین نیاز مشاغل، نوعی تعاونی متعارف یا سهامی عام هستند که بر اساس قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در راستای بهره‌گیری از ظرفیت های کسب و کار خانگی و ایجاد فرصت های شغلی تشکیل می شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه ۴۶ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی پارسال در استان پرداخت شد که سهم تعاونی‌های بانوان از این رقم قابل توجه بوده است، گفت: تمهیدات لازم به منظور تشکیل تعاونی تامین نیاز مشاغل خانگی در منطقه فلک‌الدین شهرستان خرم‌آباد با عضویت ۳۰۰ نفر از بانوان آموزش دیده و همکاری موثر موسسات خیریه منطقه فراهم شده است.

جهانی با اشاره به اینکه دغدغه اشتغال و بیکاری از جمله مسائل و مشکلات اساسی در لرستان است خاطر نشان کرد: مشکلات به دلیل نبود توازن ساختارهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می باشد به نحوی که هم اکنون برنامه و سندهای توسعه مبتنی بر رفع مشکل بیکاری و موضوع اشتغال در دست تنظیم است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان اشاره به اینکه ۳۲۴ تعاونی بانوان در بخش‌های مختلف اقتصادی استان فعال است ادامه داد: تمام افرادی که در مشاغل خانگی مشغول به کار هستند و برای تامین مواد اولیه و فروش محصولات خود به موسسات واسط نیاز دارند می توانند با تشکیل تعاونی‌های تامین نیاز به این هدف نایل شوند.

جهانی توضیح داد: این اقدام هم به عرضه محصولات در قالب تعاونی کمک می کند و هم تامین کننده مواد اولیه مورد نیاز کسب و کارهای خانگی است.

وی یکی از مشکلات اصلی صاحبان مشاغل خانگی را بازاریابی و فروش عنوان کرد و افزود: تشکیل تعاونی های تامین نیاز در شهر و روستا، حلقه اتصال بین صاحبان مشاغل خانگی با بازار فروش است که علاوه بر ایجاد فرصت های اشتغال، امکان تامین مواد اولیه تولیدات خانگی را با قیمت مناسب و ایجاد بازار فروش محصولات فراهم می کند.

این مسئول گفت:  3041 تعاونی فعال در لرستان وجود دارد که زمینه اشتغال ۳۷ هزار و ۳۷۰ نفر را فراهم کرده اند .

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا