هرمزگانهرمزگان- سردبیر

ساماندهی فرآیندها برای توسعه صادرات میگو و ماهی خشک از قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ظرفیت‌های خوبی در حوزه محصولات شیلاتی به ویژه میگو و ماهی خشک وجود دارد که با ساماندهی برخی فرآیندها می‌توان برای صادرات بیشتر آنها برنامه‌ریزی کرد.

به گزارش بازار کار، افشار فتح‌الهی ‌در دیدار با مدیرکل گمرکات هرمزگان و بندر شهید رجایی و رئیس گمرک ایران ‌اظهار داشت: همراهی و هماهنگی میان بخش‌های مختلف در حوزه‌های اقتصادی می‌تواند زمینه‌ساز رونق و بهبود وضعیت اقتصادی و افزایش رضایتمندی فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران و مردم باشد.
وی ادامه داد: امروز و با وجود تحریم‌های غیرقانونی دشمنان، مهمترین مسئله کشور موضوعات اقتصادی است که با هم‌افزایی و تعامل میان بخش‌ها می‌توانیم شرایط را برای حضور سرمایه‌گذاران و فعالیت در عرصه‌های مختلف اقتصادی تسهیل کنیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: از سال‌های دور قشم دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه محصولات شیلاتی بوده است و با ساماندهی برخی فرآیندها می‌توان برای صادرات محصولات شیلاتی به ویژه میگو و ماهی خشک برنامه‌ریزی کرد.
به گفته فتح‌الهی؛ در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در منطقه آزاد قشم نیز نیازمند ساز و کار مشخصی جهت حمایت از فعالیت‌ها و تسهیل شرایط فعالیت آنها هستیم.
وی تصریح کرد: با هماهنگی میان سازمان منطقه آزاد قشم و گمرک و کاهش برخی فرآیندهای اضافی، شاهد تسریع و بهبود کیفیت خدمات‌رسانی به مردم خواهیم بود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: اگر ناهماهنگی در فعالیت‌های میان دستگاه‌ها ایجاد شود، این مردم هستند که ضرر خواهند کرد و این موضوع در دولت مردمی زیبنده نخواهد بود.
حسین سعیدی، مدیرکل گمرکات هرمزگان و بندر شهید رجایی نیز در این جلسه گفت: تجربه همکاری و همراهی میان گمرک و سازمان منطقه آزاد قشم و سایر دستگاه‌ها در تعطیلات ابتدای سال جدید موجب شد تا خدمات‌رسانی خوبی همراه با رضایت گردشگران نوروزی صورت بگیرد.
وی ادامه داد: خوشبختانه هماهنگی خوبی میان مجموعه سازمان منطقه آزاد قشم و گمرک وجود دارد که موجب شده تا شاهد بهبود وضعیت خدمات رسانی و زمینه‌ساز رونق تجارت در این منطقه باشیم.
مدیرکل گمرکات هرمزگان اضافه کرد: مزیت‌ها و مشوق‌های خوبی برای واحدهای دانش‌بنیان از سوی گمرک جهت واردات و تامین مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز تولید و همچنین برای تسهیل صادرات محصولات آنها پیش‌بینی شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا