اجتماعیاخبار استخدامدسته‌بندی نشدهقوانین ومقررات کار

میرتاج الدینی در تشریح نشست فراکسیون راهبردی در هلال احمر: توجه مجلس و ضرورت تعیین تکلیف وضعیت استخدامی امدادگران

رئیس فراکسیون راهبردی مجلس با اشاره به نشست این فراکسیون با رئیس جمعیت هلال احمر، گفت: وضعیت امدادگرانی که استخدام آنها به صورت قراردادی بوده و بیمه ندارند باید سریع‌تر تعیین تکلیف شده و نسبت به جذب امدادگران جدید اقدام شود که مجلس در این زمینه پیگیری خواهد کرد.


به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری خانه ملت،سیدمحمدرضا میرتاج الدینی در تشریح نشست مشترک فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی با رئیس جمعیت هلال احمر که در محل این سازمان برگزار شد، گفت: در این جلسه گزارشی از سوی رئیس جمعیت هلال احمر از فعالیت های این سازمان ارائه شد.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جمعیت هلال احمر ایران همواره در مجالس بین المللی به دلیل حضور مستمر در صحنه های سخت و میادین حوادث و حمایت و کمک به مردم مورد تقدیر قرار گرفته است.
وی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان نیز در این جلسه نظرات خود را بیان کردند، اظهار داشت: در این جلسه تأکید شد که در برنامه هفتم توجه ویژه ای به برنامه های هلال احمر شده و وضعیت تعداد زیادی از امدادگران که استخدام آنها به صورت قراردادی بوده و بیمه نیستند، در برنامه توسعه پنجساله آینده مشخص و نسبت به جذب امدادگران جدید نیز اقدام شود.
میرتاج الدینی ادامه داد: از سوی دیگر پیشنهاد شد از امدادگران ویژه که اقدامات شاخصی در زمان حوادث داشته و کمک های شایان به حادثه دیدگان کرده اند، تجلیل شده و به عنوان قهرمان ملی با اهدای نشان قهرمانی از آنها قدردانی شود.
وی افزود: همچنین باید تجهیزات و امکانات جمعیت هلال احمر نیز بروز شده که قرار شد این موضوع و مسائلی مانند جذب نیروی امدادگر در مجلس پیگیری شود.
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه تعداد اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر در ایران قابل توجه است، خاطرنشان کرد: نمایندگان حاضر در جلسه با پوشیدن لباس جمعیت هلال احمر به عضویت افتخاری داوطلبان جمعیت هلال احمر درآمدند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا