آموزش عالیآموزش و مهارتاجتماعیدسته‌بندی نشده

ضرورت تاسیس دانشگاه علمی و کاربردی در جهت افزایش سطح علمی عطاران ۵هزار واحد عطاری در تهران وجود دارد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه عطاران گفت: به دنبال تاسیس دانشگاه علمی و کاربردی برای بالا بردن سطح علمی عطاران و فرزندان آنها هستیم تا با دریافت مدرک معتبر وارد بازار کار شوند.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرنگار ایانا، مرتضی جعفری، رئیس هیئت مدیره اتحادیه عطاران (فروشندگان گیاهان دارویی) در نشست خبری اظهار کرد: عطاری در ایران به دوران صفویه باز می‌گردد و اتحادیه عطاران در سال ۱۳۲۲ تاسیس شده و تا به امروز شش هیئت‌مدیره داشته است.
وی افزود: در سه ماه اخیر ۱۳۸۰ بازرسی در رسته های مختلف انجام شده است، رسته عطاران ۱۳۰۰ پروانه کسب دارند و ۱۶۱۰ درخواست پروانه کسب ثبت شده است، همچنین ۱۵۰۰ عطاری بدون مجوز در تهران در حال فعالیت هستند.
جعفری تصریح کرد: 5هزار واحد عطاری در تهران وجود دارد و ما به دنبال ساماندهی عطاری های غیر مجاز هستیم.
وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال تاسیس دانشگاه علمی و کاربردی برای بالا بردن سطح علمی عطاران و فرزندان آنها هستیم تا با دریافت مدرک معتبر وارد بازار کار شوند و آمادگی داریم هر نوع بازرسی از عطاری های مجاز و دارای پروانه را انجام دهیم.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه عطاران گفت: کار عطاران فروش گیاهان دارویی، ادویه و گیاهان عطری است و طبابت، تجویز و فروش دارو از وظایف عطاری‌ها نیست.
وی افزود: در بخش فروش در فضای مجازی هیچ نظارتی وجود ندارد و ما به دنبال این هستیم تا بتوانیم بازرسی و نظارت را در شبکه های مجازی داشته باشیم.
جعفری گفت: از ۱۷ اقلیم گیاهان دارویی، در ایران ۱۳ اقلیم وجود دارد و باید بتوانیم در این بخش به دستاوردهای خوبی برسیم.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا