آموزش عالیآموزش و مهارتپارک های علم و فناوریشرکتهای دانش بنیانلرستانلرستان- سردبیرمراکز رشد

سرپرست پارک علم و فناوری استان خبر داد: پذیرش ۶ واحد فناور در پارک علم و فناوری لرستان

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان از پذیرش ۶ واحد فناور در این پارک خبر داد.

به گزارش خبرنگار بازار کار لرستان، دکتر فرهاد نامداری اظهار کرد: در سی و هشتمین جلسه شورای فناوری پارک علم و فناوری لرستان که روز گذشته در سالن جلسات پارک برگزار شد، مدارک متقاضیان استقرار و احراز شرایط لازم جهت عضویت در پارک، توسط اعضای شورا بررسی و در نهایت با درخواست عضویت شش شرکت موافقت شد.

وی بیان کرد: شرکت‌های مورد پذیرش در پارک با ایده محوری‌هایی همچون «تولید روانکار و افزودنی‌های روغن موتوری و صنعتی»، «هوشمندسازی پرداخت الکترونیکی کرایه شهری و برون شهری»، «پلتفرم نظرسنجی آرا»، «مصنوعات پلاستیکی جهت بسته‌بندی و حمل و نقل» است که تعداد سه شرکت پذیرش شده از شرکت‌های فناور مراکز رشد واحدهای فناور شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد بوده که مراحل رشد خود را با موفقیت طی و امتیاز لازم برای ورود به پارک را اخذ کرده‌اند.

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان افزود: همچنین اعضای شورای فناوری پارک علم و فناوری لرستان با پذیرش دو شرکت خدماتی جهت ارائه خدمات در زمینه‌های «کالیبراسیون کلیه تجهیزات اندازه‌گیری (برقی، هیدرولیکی، ابعادی، آزمایشگاهی و … )» و «خدمات مطالعات مقدماتی و امکان سنجی طرح ها و پروژه ها»  به شرکت‌های مستقر موافقت کردند.

نامداری اضافه کرد: همچنین براساس ارزیابی صورت گرفته توسط کارگزار ارزیاب کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دو شرکت‌ مستقر در مراکز رشد واحدهای فناور وابسته به پارک علم و فناوری لرستان، در جمع شرکت‌های دانش‌بنیان کشور قرار گرفت.

وی عنوان کرد: در ماه گذشته نیز  استقرار ۶۹ واحد فناور که در حال طی کردن مراحل رشد خود بودند و مرحله پیشرفت قابل قبولی داشتند به مدت یکسال تمدید شد.

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان بیان کرد: هم‌اکنون ۳۰ شرکت دانش‌بنیان در لرستان فعالیت می‌کنند که  ۱۹ شرکت از آن‌ها در پارک علم و فناوری و مراکز رشد وابسته مستقر هستند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا