پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستان- سردبیر

اشتغال حدود ۵ هزار نفر در پروژه‌های عمرانی سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حدود پنج هزار نفر از مردم این استان از ابتدای سالجاری تاکنون در پروژه‌های عمرانی این منطقه مشغول به کار شده‌اند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حدود پنج هزار نفر از مردم این استان از ابتدای سالجاری تاکنون در پروژه‌های عمرانی این منطقه مشغول به کار شده‌اند.
حسین مدرس خیابانی در نشست ویژه اشتغال سیستان گفت: در بسته اشتغال منطقه سیستان، بیش از ۳۰ هزار نفر در ۱۳ رسته شغلی مشغول به کار خواهند شد که این امر می‌تواند در توسعه این منطقه نقش به‌ سزایی داشته باشد.
او گفت: ۳۰۳ نفر در پروژه آب‌رسانی سیستان با ۱۲ کارگاه فعال اشتغال دارند که بر این تعداد افزوده خواهد شد.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت:بسته اشتغال سیستان، مشاغلی جایگزین و کم آب از جمله صنایع دستی، قالی‌بافی، تراش‌سنگ‌های قیمتی، بوم‌گردی، استخر پرورش ماهی، پنل‌خورشیدی، دام سبک، پرورش مرغ محلی خزک، کارگاه تولید پوشاک، زنبورداری، پرورش شترمرغ، پرورش شتر، مشاغل مرتبط با صنایع خلاق دیجیتال و خدمات بازرگانی الکترونیکی است.
او گفت: اگر بخواهیم مشکل سیستان و بلوچستان در همه حوزه‌ها برطرف شود، باید اشتغال پایدار را از طریق تولید ایجاد کنیم، و اشتغال موضوع مهم استان است و پروژه‌هایی که تعریف می‌شود باید شغل ایجاد کند.
مدرس خیابانی گفت: موضوع اشتغال در کل استان با شتاب در حال پیگیری است و تمامی دستگاه‌های اجرایی موظف به تامین نیروی انسانی از بین نیروهای بومی هستند.
استاندار سیستان و بلوچستان یکی از ظرفیت‌های مهم در شمال استان را بخش معدن دانست و ادامه داد: ۲۸ هزار نفر فرصت اشتغالزایی تا پایان سال هدف گذاری شده است.
او در بخش احیای قالی سیستان و فعال کردن کارگاه‌های قالی‌بافی، گفت: پیش بینی شده با در نظر گرفتن بازارهای هدف و تکیه بر امکانات موجود نزدیک به هزار نفر در این حوزه فعال شوند که در همین راستا پارک علم و فناوری نیز فعالیت خود را آغاز کرده است.
مدرس خیابانی گفت: حذف معافیت سربازی برای سازمان بهزیستی جهت ارائه کمک‌های بلاعوض به مددجویان در دستور کار قرار گیرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا