استان هاپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

سهم فارس از تسهیلات مشاغل خانگی افزایش یابد

استاندار فارس با تاکید بر اهمیت ایجاد مشاغل خانگی از معاون وزیر کار خواست با توجه به ظرفیت ها و اهمیت جایگاه استان فارس سهم تسهیلات استان در این زمینه افزایش یابد.

به گزارش بازارکار از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، محمدهادی ایمانیه در دیدار با حسین علی رعیتی فرد، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوعات مربوط به حوزه فعالیت این وزارتخانه را در استان فارس بررسی کرد.
جابه‌جایی کارخانه سیمان شیراز به خرامه و کارخانه پشم شیشه که هر دو مورد زیر مجموعه شستا محسوب می‌شوند از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.
استاندار فارس با اشاره به اهمیت انتقال این صنایع از معاون وزیر کار خواست هماهنگی‌های لازم را با مجموعه شستا برای تامین نقدینگی لازم در این زمینه ایجاد کند.
وی با بیان این که در طرح توسعه کارخانه پشم شیشه، تولید پشم سنگ نیز مطرح شده است، بر لزوم تسریع راه اندازی این فاز توسعه‌ای تاکید کرد.
ایمانیه خاطرنشان کرد: بی تردید انتقال سریع تر کارخانه پشم شیشه و راه اندازی طرح توسعه آن با درآمدی که ایجاد می‌کند به نفع مجموعه شستا خواهد بود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اهمیت ایجاد مشاغل خانگی از معاون وزیر کار خواست با توجه به ظرفیت ها و اهمیت جایگاه استان فارس، سهم تسهیلات استان در این زمینه افزایش یابد.
وی افزود: با توجه به هدف‌گذاری که برای کاهش نرخ بیکاری در نظر گرفته‌ایم، توسعه مشاغل خانگی با وجود شرکت‌های پشتیبان، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
ایمانیه همچنین بر لزوم توجه به تامین معیشت جامعه کارگری و کاستن از فشارهای اقتصادی موجود بر دوش این قشر شریف و مولد تاکید کرد.
رفع مشکلات مغفول مانده کارخانه آی.تی‌.آی شیراز از دیگر مواردی بود که نماینده عالی دولت در استان فارس به آن اشاره کرد.
ایمانیه با ابراز تأسف از این که بی ‌تدبیری‌های گذشته بر زندگی ۱۲۰۰ خانواده از کارگران این شرکت تاثیرات منفی گذاشته است، خواهان یافتن راهکاری عملیاتی برای جبران بخشی از این خسارت‌ها با محوریت وزارت کار شد.

علی حسین رعیتی فرد در این دیدار گفت : با توجه به حضورم به عنوان نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسات هیات حمایت از صنایع وزارت صمت ، مشکلات نحوه واگذاری و پرداخت حق و حقوق کارگران کارخانه ITI در هیات مدکور جهت رفع مشکلات در حال بررسی است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا