پارک های علم و فناوریپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینی

هفت دستاورد حوزه فناوری مکان‌محور رونمایی شد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با حضور در نمایشگاه ایران ژئو از دستاوردهای دانش‌بنیان حوزه فناوری محور رونمایی کرد.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

«سامانه مدیریت و یکپارچه‌سازی داده‌های مکانی شرکت دانش‌بنیان»، «پکیج نرم‌افزاری وب جی‌آی‌اس» و، «٢ محصول تصویر برداری هم زمان دو بعدی و سه بعدی و انیمیشن در بستر موتور gis یا سیستم اطلاعات جغرافیایی) و فیلم برداری و ساخت انیمیشن درباره عوارض کره زمین»، «۲ دستگاه گیرنده مولتی فرکانس و رفرنس استیشن» تولیداتی هستند که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و برای نخستین بار در این نمایشگاه به نمایش درآمدند.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در بازدید از این نمایشگاه بین‌المللی، با اشاره به ضرورت هم افزایی همه نهادهای مرتبط با حوزه ژئوماتیک در کشور، گفت: چند سالی است که نهادهایی چون سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و دیگر سازمان‌های دولتی اهتمام ویژه ای به استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان دارند، که باید از آنها تشکر کنیم.

ستاری ادامه داد: توسعه امروز کشور در همه حوزه‌های فناورانه در گرو استفاده از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق است. این کار ایران را در مسیر توسعه یافتگی قرار می‌دهد و تنها راه برون رفت کشور از مشکلات است.

وی این شرکت‌ها را اصلی‌ترین عامل تحقق نوآوری در صنایع دانست و خاطرنشان کرد: باید از توان نخبگان برای این کار استفاده کنیم. آنها می‌توانند به توسعه اشتغال و دانش در کشور کمک کنند. امروز تعداد شرکت‌های دانش بنیان در کشور رو به افزایش است و محققان و پژوهشگران زیادی در کشور فعالیت می‌کنند.

ستاری معتقد است که طی چند سال اخیر اقدامات و تلاش‌های شرکت‌های دانش بنیان تاثیر بی نظیری در توسعه علمی کشور داشته‌اند و دستاوردهای آنها همه را حیرت زده کرده است. باید تلاش کنیم از این ظرفیت ملی برای توسعه همه حوزه‌های فناورانه بهره ببریم.

نمایشگاه بین‌المللی ایران ژئو ۱۴۰۰، به شرکت‌ها فرصت «معرفی توانمندی‌ها و محصولات در سطح گسترده و بین‌المللی»، «برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان و شناخت نیازهای آنها»، «شناخت رقبا و آشنایی با خدمات، محصولات و برنامه‌های آنها»، «فرصت جذب سرمایه‌گذار و توسعه فعالیت شرکت‌ها»، «انجام مذاکرات تجاری و انعقاد قراردادهای داخلی و خارجی» و «شرکت در نشست‌های تجاری بین‌المللی با هیات‌های خارجی مدعو» را می‌دهد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا