آموزش عالیدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقکرمانشاه- سردبیرکسب و کارهای نوپانوآوری و کارآفرینی

تلنگری که مادر خانواده را «روانشناس» و «کارآفرین» کرد؛ وقتی فعل خواستن صرف می‌شود

مادر ۵۴ ساله کرمانشاهی که تا سن ۳۰ سالگی فقط مدرک پنجم ابتدایی داشت، امروز علاوه بر اخذ مدرک لیسانس دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی بوده و در حوزه بافندگی کارآفرین است.


به گزارش بازارکار به نقل از خبر گزاری آنا،فهیمه به‌دین دانشجوی ۵۴ ساله‌ ترم دوم رشته روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه در مقطع کارشناسی ارشد  در کرمانشاه اظهار کرد: تا سن ۳۰ سالگی و با وجود سه فرزند، فقط مدرک پنجم ابتدایی داشتم؛ اما با این جمله فرزندم که «مادر به مدرسه من نیا چون بی‌سوادی» تصمیم گرفتم، درس بخوانم.
وی افزود: متولد ۱۳۴۷ هستم، بعد از اخذ مدرک پنجم ابتدایی درس را ادامه ندادم و پس از ازدواج با وجود اصرار همسرم به ادامه تحصیل، مشکلات زندگی و خانه‌داری و حضور دو پسر و یک دختر اجازه ادامه تحصیل به من نداد تا اینکه برای شرکت در جلسه مدرسه دخترم راهی مدرسه وی بودم که دخترم گفت «مادر به مدرسه من نیا؛ زیرا بی‌سوادی و خجالت می‌کشم» همین جمله تلنگری شد برای اینکه درس بخوانم.
دانشجوی ۵۴ ساله‌ ترم دوم رشته روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه ادامه داد: درس خواندن را با دخترم که آن زمان اول راهنمایی بود، آغاز کردم، امتحان دادم و همزمان با هم درس خواندیم. دیپلمم را قبل از او گرفتم و همان زمان با توجه به اینکه همسرم آزاده و جانباز ۳۵ درصد بود در دانشگاه علمی کاربردی بنیاد شهید قبول شده و سال ۹۸ لیسانس روانشناسی گرفتم با توجه به علاقه شدید به درس و مطالعه در کنکور شرکت کردم و در رشته روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه مقطع کارشناسی ارشد قبول و اکنون ترم دوم این رشته هستم.
به‌دین در پاسخ به این سؤال که درس خواندن چه تأثیری در زندگی شما داشته است، عنوان کرد: مشوق اصلی تحصیل همسرم است. درس و مطالعه در زندگی بسیار تأثیر گذاشته و صبر، حوصله، دانش، علم و آگاهی به امور و زندگی را برای من زیاد کرده است. رشته روانشناسی در زندگی کاربرد دارد و از همه مهم‌تر پیش فرزندان و همسرم سربلند هستم.
وی درباره تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: قبل از ورود به دانشگاه آزاد اسلامی صحبت‌هایی شنیده بودم که این دانشگاه در اندازه دانشگاه دولتی نیست و کیفیت دانشگاه دولتی را ندارد؛ اما از زمان تحصیل در این دانشگاه متوجه شدم که دانشگاه آزاد اسلامی فرصت بسیار مناسبی در اختیار علاقه‌مندان برای تحصیلات عالی در همه سنین است، استادان و کارکنان این دانشگاه بسیار فوق‌العاده هستند و نظم و انضباط بسیار خوبی چه در زمان کرونا و امروز که دانشگاه حضوری شده در سیستم آن حاکم است و تصمیم دارم در همین دانشگاه در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهم.
دانشجوی ۵۴ ساله‌ ترم دوم رشته روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه توضیح داد: علاوه بر خانه‌داری، بافنده و مربی بافندگی فرش سنتی و تابلوفرش هستم و شاگردان زیادی دارم و به دلیل اینکه جزء مشاغل سخت است بیمه تأمین اجتماعی شده‌ام.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا