پارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینیهرمزگان- سردبیر

رییس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم: پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم با اهداف ملی زیست فناورانه گام بر می‌دارد

رییس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم گفت: فعالیت‌هایی که در سال‌های اخیر توسط مسئولان پارک به انجام رسیده در راستای اهداف ملی بوده و همچنین تفاهم نامه‌های تخصصی در سطح ملی فی‌مابین پارک و مراکز مختلف منعقد شده است.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرنگار استان‌ها خبرگزاری دانشجو، دومین کمیته حمایت از هسته‌ها و واحدهای فناور نوپا، نوآور و دانش‌بنیان با حضور محمد شریف رنجبر رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم، افشار فتح الهی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم، سیده الهام موسوی مشاور امور بانوان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و جمعی از مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور مستقر در پارک برگزار شد.
در ابتدای جلسه محمد شریف رنجبر از حمایت‌های همه جانبه مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم در تشکیل کمیته حمایت از هسته‌ها و واحدهای فناور نوپا، نوآور و دانش‌بنیان تقدیر و تشکر به عمل آورد و گفت: هدف از برگزاری این کمیته رسیدگی به امور شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان مستقر در پارک و تقویت آنها در راستای لبیک به ندای مقام معظم رهبری در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین است.
رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم ضمن اشاره به اینکه این پارک با اهداف ملی زیست فناورانه گام بر می‌دارد گفت: فعالیت‌هایی که در سال‌های اخیر توسط مسئولان پارک به انجام رسیده در راستای اهداف ملی بوده و همچنین تفاهم نامه‌های تخصصی در سطح ملی فی‌مابین پارک و مراکز مختلف منعقد شده است.
وی افزود: این فعالیت‌ها به نوبه خود نشانگر این است که پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم در سطح ملی عمل می‌کند.
رنجبر در ادامه اظهار داشت: حمایت‌های بی دریغ مدیرعامل و مسئولین سازمان منطقه آزاد قشم در پیشرفت پارک بسیار موثر بوده و در حال حاضر دو موضوع تهیه و تصویب طرح جامع و توسعه زیرساخت‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم که شرکت‌ها بتوانند هر چه سریع تر و بدون هیچ مانعی در پارک مستقر شوند.
وی ایجاد یک شبکه آزمایشگاهی برای انجام فعالیت‌های آزمایشگاهی شرکت‌ها، برقراری ارتباط گسترده با اتاق‌های بازرگانی جهت تسهیل در روند صادرات محصولات فناوران و همچنین امکان دسترسی پژوهشگران پارک به یک عرصه دریایی به منظور انجام فعالیت‌های دریایی آنها را از دیگر ضروریات این پارک دانست و از مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم خواستار حمایت‌های لازم در این زمینه‌ها نیز شد.
گفتنی است، مدیران شرکت‌های فناور و دانش بنیان نیز به ذکر خواسته‌ها و نیازهای خود پرداختند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا