ایلامایلام- سردبیرپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

استاندار ایلام خبر داد؛ راه اندازی پارک«پلی‌پروپیلن»با اشتغالزایی ۱۴هزار نفر در ایلام

استاندار ایلام از راه اندازی پارک«پلی‌پروپیلن»با ظرفیت ۱۴ هزار نفر اشتغالزایی در ایلام خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن بهرام نیا در دیدار با سرمایه گذاران پارک پلی‌پروپیلن استان که با حضور معاون اقتصادی استاندار و مجموعه مدیران این حوزه برگزار شد، از کلنگ زنی این پارک در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با راه اندازی این ابر پروژه برای ۱۴ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌کند.
وی در ادامه افزود: از مجموعه ۱۴ هزار شغل در پارک پلی‌پروپیلن، ۴ هزار اشتغالزایی مستقیم و برای حدود ۱۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد می‌کند.
استاندار ایلام با عنوان این مطلب که در پارک پلی پروپیلن ۹۲ کارخانه ایجاد می‌شود، اضافه کرد: طبق زمان بندی تعیین شده سالانه ۳۰ کارخانه راه اندازی و قطعات خودرویی و هواپیمایی جزو تولیدات این مجموعه است.
بهرام نیا، راه اندازی پارک پلی پرو پیلن را زمینه ساز رونق اقتصادی و تحول در اشتغالزایی و توسعه استان عنوان کرد: تمام تلاش ما و مجموعه‌های متولی بر این است که در اسرع وقت کلنگ این مجموعه بزرگ صنعتی بر زمین زده شود و فعالیت آن آغاز گردد.
وی ادامه داد: راه‌اندازی پارک پلی‌پروپیلن در ایلام با توجه به وجود پتروشیمی و ذخایر غنی نفت و گاز، زنجیره ارزش این صنعت در استان تکمیل می‌شود.
استاندار ایلام احداث پارک پلی پروپیلن را برترین مصوبه سفر استانی ریاست‌جمهوری به ایلام خواند و گفت: این پروژه بزرگ از نظر وزنی نسبت به سایر مصوبات برتری ویژه دارد و تحولات مثبتی در استان را به دنبال خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا