آموزش و مهارتاجتماعیقوانین ومقررات کارلرستانلرستان- سردبیر

توجه به مشاغل خرد و خانگی ضرورت دارد

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: توجه به مشاغل خرد و خانگی ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار بازار کار در لرستان، علی جهانی در جلسه هم‌اندیشی با رؤسای ادارات تابعه شهرستان‌ها با اشاره به اینکه جهاد تبیین که مورد تأکید مقام معظم رهبری است بسیار اهمیت دارد، اظهار کرد: جهاد تبیین در همه حوزه‌های مختلف کشور تشریح شده و لازم همه ما به این مسئله مهم و حیاتی در راستای تکیه بر توان داخلی و کمک به معیشت مردم و رفع بیکاری تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: روسای شهرستانی بایستی با شناسایی واحدهای تولیدی دانش‌بنیان و برنامه‌ریزی عملیاتی برای کمک به این واحدهای اقتصادی اقدامات لازم را به عمل آورند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با تأکید بر اینکه مدیران شهرستانی نسبت به مرتفع کردن مسائل و مشکلات و ارتقا سطح معیشتی جامعه بزرگ کارگری استان اهتمام ویژه داشته باشند، خاطرنشان کرد: باید با همکاری و هماهنگی مسئولان دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان، سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی و اقتصادی را زیر چتر حمایتی قرار دهیم و با کاهش بوروکراسی اداری مجوزهای لازم را برای ورود به بازار هدف فعالان اقتصادی، صادر کنیم.

جهانی با اشاره به ترویج و تشویق جوانان و خانواده‌ها در بحث تعاون و روی آوردن به سمت مشاغل خرد و خانگی، افزود: قطعاً در بحث توسعه تعاونی‌ها و ترویج، اداره‌کل همراه شهرستان خواهد بود، برخی از مشاغل خانگی را می‌توان تجمیع کرد و قطعاً حمایت مالی در چارچوب قانون را ازاین‌گونه مشاغل خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: امیدواریم با افزایش دانش و مهارت مدیران بنگاه‌های اقتصادی، سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکلات کارگری و کارفرمایی در زمینه موضوعات مرتبط با ارتقای فرهنگ کار و تلاش و مهارت‌آموزی بتوانیم در ارتقای فرهنگ کار و ترویج مهارت‌آموزی و کارآفرینی در سطح جامعه موفق عمل نموده و شاهد پویایی هر چه بیشتر واحدهای تولیدی در سطح استان باشیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان کسب و کار و مشاغل خانگی را یکی از زمینه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد دانست و افزود: این نوع کسب‌وکارها راهکار مناسبی برای توسعه اشتغال‌های خرد و متوسط به‌ویژه برای بیکارانی است که دارای مهارت کافی در انجام برخی از کارها هستند، اما به دلیل بازار نامناسب نمی‌توانند جذب بازار کار شوند.

جهانی با تأکید بر تکریم ارباب رجوع و لزوم انجام کار به‌موقع مراجعان و جامعه کار و تولید استان، بیان کرد: مدیران شهرستانی این اداره‌کل نهایت دقت را در صرفه‌جویی و استفاده بهینه از امکانات دولتی داشته باشند و تلاش کنند تا خدمت صادقانه به جامعه کارگری، کارفرمایی و تعاونگران استان در اولویت کارهای خود و در طول شبانه‌روز باشد.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال‌زا از محل تبصره ۱۸، ادامه داد: همکاران با همکاری دو بانک توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید استان با اهتمام ویژه، شرایط را در پرداخت به‌موقع و سریع‌تر این تسهیلات به افراد واجد شرایط فراهم کنند. ‌

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا