هرمزگانهرمزگان- سردبیر

دغدغه هر کارآفرین خلق فرصت جهت ایجاد ثروت و اشتغال است

مشاور حوزه کسب کار گفت: یک کارآفرین همواره به فکر خلق فرصت جهت ایجاد ثروت و اشتغال برای اطرافیان است و از این رو من نیز فعالیت خود را در قالب کارآفرینی آغاز کردم و این فعالیت ثمرات عالی داشته و دارد.

به گزارش بازارکار،سمیه بهرامی، مشاور حوزه کسب کار، مخترع و پژوهشگر در گفت‌وگو با بازار کار بیان کرد: در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی با صنایع غرب استان در راستای کمک به خانواده‌های دانش آموزان محروم در ارتباط هستم.
وی افزود: خدمتی که ما انجام می‌دهیم ایجاد کسب و کار برای خانواده‌های این دانش آموزان است و البته فرزندان نیز در اوقات فراغت خود به خانواده‌ها کمک می‌کنند. از جمله این فعالیت‌ها کاشت سبزی در گلدان و فروش آن و بسته‌بندی حبوبات و مایحتاج ضروری است.
این بانوی مخترع و پژوهشگر هرمزگانی عنوان کرد: مناطق محروم در بندرعباس به 7 منطقه تقسیم می‌شود و با توجه به اینکه محله دو هزار شهر بندرعباس جزء محروم‌ترین محلات با معضلات اجتماعی آسیب‌پذیری بالا به خصوص برای دانش آموزان است، ما فعالیت خود جهت کمک به مردم این محله را از سال ۱۳۹۸ آغاز کردیم.
بهرامی با بیان اینکه یک کارآفرین همواره به فکر خلق فرصت جهت ایجاد ثروت و اشتغال برای اطرافیان است و از این رو من نیز فعالیت خود را در قالب کارآفرینی آغاز کردم و این فعالیت ثمرات عالی داشته و دارد، عنوان کرد: مهم‌ترین مشوق من برای ادامه فعالیت‌هایم، دانش آموزان با استعداد اما محروم بندرعباس و انرژی که از شادی این دانش آموزان می‌گیرم و دعای خیر مادرم و مادرشان و همچنین جهاد دانشگاهی هرمزگان و کمیته امداد استان هستند که در این مسیر من را همراهی می‌کنند.
وی از نقاط ضعف کار خود را عدم حمایت مسئولین دانست و تصریح کرد: در حال حاضر مجموعه ما ۶ نفر عضو ثابت و کار بلد دارد و من افتخار همراهی با آن‌ها دارم. دامنه کار در این حوزه بسیار وسیع است و اگر باهم همکاری کنیم می‌توانیم در راستای کاهش محرومیت، آسیب‌های اجتماعی و بی‌سوادی و کم‌سوادی در جامعه گام‌های مؤثری برداریم.
این مشاور حوزه کسب کار در پایان خاطرنشان کرد: از جهاد دانشگاهی هرمزگان که با همکاری‌ها و حمایت‌های خود در طی اجرای این پروژه، بازویی پرتوان و همراه برای ما است، قدردانی می‌کنم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا