خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

۲۸ میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان صنایع دستی کاشمر پرداخت شد

رییس میراث فرهنگی و صنایع دستی کاشمر گفت: حدود ۴۰۰ نفر کارآفرین هنرمند و صنعتگر در ۱۵۸ رشته و زیررشته در این شهرستان فعالیت می کنند که از ابتدای امسال ۲۸ میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع دستی این شهرستان پرداخت شده است.

به گزارش بازارکار و به نقل از ایرنا رضا یوسفی رییس میراث فرهنگی و صنایع دستی کاشمر، افزود: به جز این تعداد افرادی نیز هستند که به‌ صورت پاره وقت در رشته های هنری مشغول به‌کار هستند.

وی ادامه داد: با توجه به فعالیتهای متنوع هنرمندان صنایع دستی در شهرستان کاشمر برای ایجاد بازارچه های صنایع دستی و صدور مجوزهای فروشگاهی ویژه این صنایع اقدامات اولیه صورت گرفته است.

رییس میراث فرهنگی و صنایع دستی کاشمر گفت: در این شهرستان  ۲۲۰ باب کارگاه خرد خانگی و گروهی در رشته های مختلف هنری فعالیت دارد.

یوسفی که مسئولیت اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان کوهسرخ را نیز بر عهده دارد افزود: در این شهرستان نیز حدود ۳۵ هنرمند و صنعتگر در ۲۵ رشته و زیررشته فعالیت دارند و  ۲۵ کارگاه خُرد خانگی و گروهی در این منطقه فعال است.

وی ادامه داد:کارگاه های آموزشی با کمک مربیان مجرب برای تابستان امسال در ۲۷ رشته هنری در رده سنی ۱۲ تا ۵۰ سال در این ۲ شهرستان برنامه ریزی شده که تعدادی در حال برگزاری است.

او اضافه کرد: پارسال نیز ۲۳ دوره آموزشی در شهر کاشمر و روستاهای منطقه در رشته‌های گلیم‌بافی، درویش دوزی، پته‌دوزی، سرمه‌دوزی، فرت‌بافی و سرامیک و نیز ۲ دوره در رشته‌های گلیم بافی و عروسک سازی در کوهسرخ برگزار شد.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا