اقتصادی و بازار سرمایهخراسان جنوبی- سردبیردسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینی

رشد ۷۷ درصدی طرح‌های مصوب اشتغال و کارآفرینی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی با بیان اینکه تعداد طرح‌های مصوب در سال جاری نسبت به عملکرد سال گذشته حدود چهار برابر افزایش داشته است، اظهار کرد: مبلغ طرح‌های مصوب اشتغال و کارآفرینی نیز ۱۰ هزار و ۸۳۳ میلیارد ریال بوده که در سال جاری به ۱۹ هزار و ۱۸۳ میلیارد ریال رسیده و ۷۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا،مرتضی ذاکریان، در دیدار با فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی با ارائه گزارشی از فعالیت های سه ماهه این اداره کل اظهارکرد: سند تحول دولت مردمی که به عنوان برنامه و خط و مشی دولت و مبنای عمل قوه مجریه و دستگاه‌های اجرایی است، به تمامی دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد در استان ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: در دومین جلسه شورای مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت اقتصاد مقرر شد که دستگاه‌های ذیربط با هماهنگی و تقسیم کار برنامه های عملیاتی ذیل این سند را ارائه کنند.
وی با بیان اینکه کارگروه‌های تخصصی ذیل این سند ایجاد و به صورت منظم تشکیل جلسه می‌دهد، تصریح کرد: نظارت درون حاکمیت و حین خرج یکی از مهم‌ترین و موثرترین مراحل نظارت است؛ نقش ذیحسابان در پیشگیری و مبارزه با سوء جریان ها و فساد مالی دستگاه‌های اجرایی بسیار حائز اهمیت است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی به پرداخت تسهیلات تبصره بند الف تبصره ۱۸ در استان اشاره و بیان کرد: این تسهیلات به منظور ایجاد و افزایش تولید، اشتغال و کارآفرینی و ارتقای رشد اقتصادی در استان پرداخت می شود.
وی با اشاره به عملکرد سه ماهه استان در زمینه پرداخت این تسهیلات گفت: تعداد طرح‌های مصوب برای پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ تا پایان سال گذشته ۵۸۰ طرح بوده که طی سه ماهه اول سال جاری به بیش از ۲۲۸۴ طرح افزایش یافته است.
ذاکریان با بیان اینکه وزارت امور اقتصادی و دارایی با طراحی سامانه سادا تمامی ادارات را ملزم به ثبت اموال خود در این سامانه کرده تا به‌صورت کامل دارایی‌های دولت در همه شهرهای کشور مشخص شود، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات در دستور کار که در دولت سیزدهم دنبال میکنیم، ثبت اموال دولت در این سامانه است.
سردار محمدرضا مهدوی، فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی نیز در این دیدار با اشاره به شعار سال و حمایت از طرح‌های دانش بنیان پیشران و نقش اداره کل امور اقتصادی استان در توسعه سرمایه گذاری‌ها و ظرفیت‌های خالی بنگاه‌های تولیدی بر رفع موانع و تسهیل امور و کمک به اصلاح فرآیندها و تسریع در صدور مجوزهای مربوط تاکید کرد.
وی با بیان اینکه همچنین در خصوص کاهش آسیب پذیری در مقابل بحران‌ها و استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای رسیدن به این آمادگی اشاره کرد و یادآور شد: مجموعه سپاه استان با تمام توان حامی برنامه‌های اداره کل اقتصاد و دارایی‌های استان خواهد بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا