مازندرانمازندران- سردبیر

اعتبار۵۶۰ میلیارد تومانی به طرح جهش تولیددر دیمزارها

مدیر عامل شرکت مجری طرح جهش تولید در دیمزار‌های کشور : مزارع گندم ۲۲ استان کشور با اعتبار ۵۶۰ میلیارد تومان سال آینده زیر پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگار بازار کار به نقل از خبرگزاری صداوسیمای مرکز مازندران، مسئولان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کشور و استان مازندران از مزارع گندم در طرح جهش تولید دیمزار‌های هزارجریب بهشهر و گلوگاه بازدید کردند.
مدیر عامل شرکت مجری طرح جهش تولید در دیمزار‌های کشور ستاد اجرایی فرمان امام در حاشیه این بازدید گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از محل سهمیه قرض الحسنه تسهیلات قابل توجهی را در اختیار بانک قرار داد و کشاورزان در ۱۵ استان کشور با هماهنگی و نظارت جهاد کشاورزی از این تسهیلات برای جهش تولید بهره‌مند شده اند.
حیدری با اشاره به اینکه در دومین سال اجرای طرح جهش تولید در دیمزار‌های کشور از دو هزار و ۷۰۰ کارشناس کشاورزی بکارگرفته شده است افزود: ۲۳۰ هزار گندمکار کشور ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند.
او با اشاره به اینکه تا دو سال گذشته برداشت گندم در هرهکتار از مزارع مناطق کوهستانی مازندران حدود یک تن بوده است افزود: با اجرای طرح جهش تولید در دیمزار‌های این استان میزان تولید و برداشت گندم به سه تا چهار برابر افزایش یافته است.
حیدری تاکید کرد: در این طرح علاوه بر پوشش بیمه‌ای گندمزار‌های کشور و توزیع کودو سم‌های یارانه‌ای، بذر‌های اصلاح شده یارانه‌ای نیز تامین و بموقع میان گندمکاران توزیع خواهد شد.
مدیر عامل شرکت مجری طرح جهش تولید در دیمزار‌های کشور ستاد اجرایی فرمان امام گفت:پیش بینی می‌شود در سومین سال اجرای این طرح مزارع گندم ۲۲ استان کشور با اعتبار ۵۶۰ میلیارد تومان زیر پوشش قرار گیرند.
معاونت زراعت وزارت جهاد کشارزی نیز گفت: طرح جهش تولید در دیمزار‌های کشور امسال در ۶ میلیون هکتار از مزارع گندم و دو میلیون هکتار از مزارع جو اجرا شد.
مهاجر افزود: اجرای موفق این طرح حدود یک میلیارد دلار برای کشور صرفه جویی ارزی به همراه خواهد داشت.
او گفت: در این طرح کشت پنج گونه محصول کشاورزی شامل گندم، جو، گیاهان علوفه‌ای، حبوبات و دانه‌های روغنی مورد حمایت قرار می‌گیرد.
مهاجر ادامه داد: برای افزایش تولید گندم و جو در واحد سطح مزارع کشور نیازمند استفاده از ماشین‌های کاشت مخصوص دیم و ارقام زودرس‌تر و پرپتانسیل‌تر هستیم.
همچنین در این سفر تفاهم نامه ساخت گلخانه، مجموعه‌های پرورشی، تولیدی محصولات کشاورزی صادرات محور ما بین استانداری مازندران و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ره امضاء شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا