کردستانکردستان- سردبیر

سند قطعی ۲۷۰ هکتار از اراضی ملی به شرکت شهرک های صنعتی کردستان انتقال یافت

ایسنا/کردستان فرآیند صدور ۲۷۰ هکتار از اراضی ملی که قریب به دو دهه بلاتکلیف مانده بود؛ با دستور استاندار به اتمام رسید و سند قطعی این زمین ها به نام شرکت شهرک های صنعتی کردستان صادر شد.

احمد خسروی، امروز شنبه(11 تیرماه) در حاشیه امضای سند انتقال قطعی اراضی سنندج ۴ و قروه ۳ به خبرنگاران در سنندج اظهار کرد: به یمن دهه تولید و تجارت و گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن؛ فرآیند صدور ۲۷۰ هکتار از اراضی ملی که قریب به دو دهه مسکوت مانده بود؛ با دستور استاندار به اتمام رسید و سند قطعی این زمین ها به نام شرکت شهرک های صنعتی کردستان صادر شد.
وی ضمن قدردانی از جدیت و تلاش استاندار کردستان، افزود: این فرایند اداری ۵ ماهه با مصوبه کمیسیون ماده ۲۱ امور اراضی به ریاست استاندار کردستان در بهمن ماه گذشته و با همراهی و همکاری ویژه سازمان های مرتبط، به ویژه رییس سازمان جهادکشاورزی، امور اراضی، منابع طبیعی استان و دو شهرستان قروه و سنندج و ثبت اسناد و املاک؛ سند قطعی ۲۷۰ هکتار اراضی ملی شهرک های صنعتی سنندج۴ و قروه۳ به نام شرکت شهرک های صنعتی کردستان در دفترخانه رسمی ثبت صادر شد.
خسروی در ادامه تاکید کرد: این اقدام اصولی و جهادی، علاوه بر ایجاد اعتبار و اطمینان برای سرمایه گذاران تولید، موجب تسهیل شهرک سازی ها، رفع بسیاری از موانع و مشکلات این دو شهرک مهم و آینده ساز در توسعه و تولید استان را درپی خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان در پایان گفت: شرکت شهرک های صنعتی کردستان در ایجاد هماهنگی و استفاده مطلوب از امکانات زیر بنائی و ارائه خدمات مناسب و ضروری برای متقاضیان سرمایه گذاری بیش از پیش در تلاش است تا نقشی پر رنگ در ایجاد زمینه تولیدات صنعتی داشته باشد و همواره خود را موظف به ایجاد زمینه های لازم برای راه اندازی، هدایت و توسعه سرمایه گذاری های بخش غیر دولتی در صنایع کوچک به ویژه دانش بنیان با همکاری و تعامل با سایر ارگان‌ها می‌دانیم.
پیمان اسکندری، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان هم حین امضای سند انتقال قطعی این زمین ها اظهار داشت: همکاری برای ساماندهی واحدهای تولیدی صنعتی که در سطح استان مشغول فعالیت هستند و یکپارچه سازی اراضی کشاورزی و رونق اقتصادی استان از جمله اهداف واگذاری اراضی ملی به شرکت شهرک های صنعتی استان است .
وی ادامه داد: حمایت از ایجاد واحدهای صنعتی کوچک زودبازده برای اشتغال سریع، مولد و کارآفرین و حمایت از سرمایه گذاری های صنعتی به منظور بهبود در روشهای تولید، کاهش ضایعات و ارتقای بهره وری و کیفیت در جهت رونق اقتصادی استان مخصوصا صنعتی شدن بخش کشاورزی جزو اهداف و سیاست های سازمان جهاد کشاورزی استان است.
شرکت شهرک‌های صنعتی کردستان در چهارم اردیبهشت سال ۱۳۷۰ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد و تاکنون به سرمایه گذاران و تولیدکنندگان در ۱۲ شهرک، هفت ناحیه صنعتی و یک منطقه ویژه اقتصادی زمین واگذار کرده است.
این شرکت با دارا بودن یک مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۱۴۸۸ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۷۲۰ واحد صنعتی و واحد کارگاهی زمینه اشتغال مستقیم ۱۲ هزار نفر را در استان کردستان فراهم کرده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا