خراسان جنوبی- سردبیردسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینی

استاندار تأکید کرد؛ پیگیری جدی به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی

قناعت بر پیگیری جدی به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی خراسان جنوبی تأکید کرد.

به گزارش  بازارکار به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد قناعت در اولین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان در سال جاری، اظهارکرد: باتوجه به کمبود نیروی انسانی تخصصی و کارشناسی در دستگاه های اجرایی، مدیران کل با هماهنگی استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نسبت به اخذ مجوز و افزایش سهمیه استخدامی از طریق ستاد وزارتخانه های مربوطه، پیگیری لازم را انجام دهند.
به گفته استاندار خراسان جنوبی؛ سازمان مدیریت و برنامه ریزی ضمن بیان شرایط اقتضایی استان به سازمان اداری و استخدامی کشور، موضوع بازنگری در سهمیه های استخدامی و ساختار تشکیلاتی دستگاه های اجرایی را دنبال نماید.
وی بر ضرورت بازنگری در سهمیه های استخدامی و ساختار تشکیلاتی دستگاه های اجرایی استان نیز تأکید کرد.
استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر ضرورت اعمال آیین نامه اجرایی تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران مشمول ماده ۲۱ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی، اطلاعات، مدارک و مستندات کارکنان ایثارگر مشمول تبدیل وضعیت استخدامی را در سامانه استخدام و بکارگیری نیروی انسانی ثبت نمایند.
قناعت اظهار داشت: به منظور نهادینه سازی فرهنگ ارتقاء و بهبود عملکرد دستگاه های اجرایی و نیز تقدیر از دستگاه های برتر در عرصه خدمتگزاری، ستاد جشنواره شهید رجایی استان فعال شود.
وی ادامه داد: امسال علاوه بر لحاظ شاخص های مندرج در بخشنامه جشنواره شهید رجایی سال ۱۴۰۱ در ارزیابی دستگاه ها، موضوعاتی همچون عملکرد دستگاه در زمینه اجرا و تحقق شعار سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین»، اجرا و تحقق مصوبات سفر استانی رئیس جمهور و مصوبات سفر استاندار به شهرستان ها نیز ارزیابی شوند.
به گفته وی؛ مواردی از جمله بهبود و تسهیل محیط کسب و کار و ایجاد اشتغال، اجرای فرهنگ سازمانی (توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، عفاف و حجاب) و نیز توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی نیز در شاخص های ارزیابی دستگاه ها لحاظ شوند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی نیز بر برگزاری منظم جلسات شورای راهبری و کارگروه های توسعه مدیریت دستگاه ها بر اساس معیارها و اصول مرتبط با تشکیل کارگروه استانی به صورت منظم و فصلی تأکید نمود.
«حمید جهانشاهی» متذکر شد: ثبت و به روز رسانی احکام کارکنان در سامانه پاکنا و شناسایی اولویت ها و برنامه های عملیاتی بهره وری در دستگاه های اجرایی استان نیز باید به صورت منظم انجام شود.
شایان ذکر است: در پایان این جلسه، پس از بحث و تبادل نظر بین اعضاء، پیرامون فعال شدن ستاد جشنواره شهید رجایی استان، بازنگری ساختار و تاپ چارت دستگاه های اجرایی و ادامه فرآیند تبدیل وضعیت استخدام ایثارگران شاغل در سال ۱۴۰۱ و نیز فعالسازی کمیته بهره وری دستگاه ها در راستای تدوین برنامه های عملیاتی ارتقاء بهره وری بر اساس اسناد آمایش سرزمین و رویکرد دانش بنیان، اشتغال آفرین و نوآور مصوباتی اتخاذ شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا