هرمزگانهرمزگان- سردبیر

پیگیر وضعیت بازماندگان از تحصیل هستیم

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به اینکه ترک تحصیل و اشتغال به مشاغل کاذب یکی از مهمترین عوامل افزایش آسیب‌های اجتماعی است، تأکید کرد: شناسایی بازماندگان از تحصیل و بازگشت آن‌ها به مدرسه از مهمترین خواسته‌های دستگاه قضایی است.

به گزارش بازار کار، محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان به همراه هیأتی متشکل از اعضای شورای معاونین این اداره کل، ضمن حضور در دفتر رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با مجتبی قهرمانی دیدار و گفتگو کرد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این دیدار اظهار داشت: حوزه فعالیت دستگاه قضایی با آموزش و پرورش ارتباطی نزدیک و تنگاتنگ دارد و هر چه در عرصه تعلیم و تربیت موفق باشیم، آسیب های اجتماعی و جرایم کمتری خواهیم داشت.
مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: به هر میزان آموزش و پرورش در اهداف خود موفق باشد، دستگاه قضایی هم از مزایای آن بهره‌مند می شود.
وی با اشاره به وظیفه آموزش و پرورش در خصوص روشنگری پیرامون عواقب و خسارات ناشی از وقوع تخلفات و جرایم برای دانش آموزان و خانواده های آنها، آمادگی دستگاه قضایی استان را در خصوص گسترش سطح همکاری ها در حوزه مسائل پیشگیرانه اعلام کرد.
قهرمانی با اشاره به تفاهم نامه های فی مابین آموزش و پرورش و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، بر ضرورت پیگیری برنامه های مدون به صورت عملیاتی تأکید کرد.
این مقام قضایی همچنین بیان داشت: به منظور استفاده از خدمات عمومی رایگان جایگزین حبس، تدابیری اتخاذ شده است که آموزش و پرورش نیز به عنوان نهاد پذیرنده از برخی خدمات مرتبط با حوزه فعالیت خود بهره‌مند شود.
وی با اشاره به لزوم توجه به موضوع بازماندگان از تحصیل در استان، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع شناسایی و هدایت تحصیلی این افراد برای بازگشت به مدرسه باید به صورت جدی از سوی آموزش و پرورش مورد پیگیری قرار گیرد.
مجتبی قهرمانی با بیان اینکه ترک تحصیل و اشتغال به مشاغل کاذب چون قاچاق سوخت و قاچاق کالا یکی از مهمترین عوامل افزایش آسیب‌های اجتماعی است، تأکید کرد: شناسایی بازماندگان از تحصیل و بازگشت آن‌ها به مدرسه از مهمترین خواسته‌های دستگاه قضایی است.
رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به ورود دستگاه قضایی استان به موضوع عمل به مسئولیت های اجتماعی شرکت های بزرگ، یکی از شاخصه‌های مسئولیت اجتماعی را موضوع آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت عنوان نمود و خاطرنشان ساخت: صنایع و بنگاه های اقتصادی مستقر در استان می توانند در حوزه تجهیز اماکن آموزشی به امکانات مورد نیاز دانش آموزان با آموزش و پرورش همکاری داشته باشند.
گفتنی است؛ محمد قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز در ادامه ضمن ابراز خرسندی از دیدار با رئیس کل دادگستری استان، طی سخنانی، گزارشی از عملکرد، اقدامات و برنامه های آموزش و پرورش استان ارائه نمود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا