اجتماعیاخبار استخدامدسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینی

دادستان تهران خبر داد؛ ایجاد بیش از 4 هزار شغل برای زندانیان…

اقتصاد ایران: دادستان تهران گفت: اداره کل زندان‌های تهران با هماهنگی بنیاد تعاون زندانیان در راستای اشتغال به کار مددجویان تلاش بیشتری کند که در همین راستا مصوب شد تا پایان شهریور ماه نسبت به اشتغال به کار ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در داخل زندان‌ها و نیز تعداد ۲ هزار نفر در خارج از زندان‌های استان تهران اقدام کنند.


به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس از تهران، چهارمین جلسه کاهش جمعیت کیفری با حضور علی صالحی دادستان تهران، معاونان دادستان و سرپرستان نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، مدیران کل اداره زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان‌های تهران و البرز و مدیران عامل بنیاد تعاون زندانیان کشور و استان‌های تهران و البرز برگزار شد.
علی صالحی در حاشیه این جلسه بیان کرد: اگر چه افرادی که در زندان حضور دارند و دستشان از زندگی معمولی کوتاه است اما بالاخره چه در بیرون و چه در داخل زندان نیازمند درآمدزایی برای خانواده‌هایشان هستند.
وی افزود: در طرحی مصوب شد که بنیاد تعاون زندانیان تا پایان شهریور امسال با استفاده از ظرفیت‌های بنیاد، نسبت به اشتغال به کار ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در داخل زندان‌ها و نیز تعداد ۲ هزار نفر در خارج از زندان‌های استان تهران بدون احتساب ظرفیت موجود با حقوق و دستمزد متعارف اقدام کنند.
دادستان تهران تصریح کرد: همچنین مصوب شد بنیاد حامی درخصوص کشت و صنعت حامی فدک (اراضی کشاورزی، دامداری و… فشافویه) با توجه به اینکه در حال حاضر تعداد ۷۳ نفر مشغول به کار هستند، این تعداد را تا پایان شهریور ماه امسال حداقل تا ۲۰۰ نفر افزایش دهد.
وی افزود: در خصوص کارواش جنب زندان اوین که بهره برداری آن توسط مسئولان بنیاد تعاون به بخش خصوصی واگذار شده است و در آن مجموعه از ظرفیت‌های زندانی استفاده نمی‌شود، تا سه ماه آینده، تمامی کارگران آن مجموعه از زندانیان به ویژه بند‌های مالی و دارای ردمال زندان اوین استفاده شود.
صالحی اظهار کرد: درخصوص حق آبه از سد فشافویه جهت اراضی کشت و صنعت حامی فدک با توجه به اینکه این اراضی جهت اشتغال زندانیان است، مقرر شد تا پس از ارائه اسناد و مدارک توسط «بنیاد حامی»، دادستانی تهران از باب حقوق عامه این موضوع را پیگیری کند.
وی افزود: پس از ارائه آمار دقیق زندانیان تبعه کشور افغانستان توسط اداره کل زندان‌های تهران جلسه‌ای با حضور وزیر دادگستری، معاون امور بین الملل و حقوق بشر قوه قضاییه و در صورت لزوم با دعوت از سفیر افغانستان نسبت به تعیین تکلیف آن‌ها، اقدامات لازم جهت‌ استرداد به کشور خود انجام شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا