خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

توانمندسازی از طریق کارآفرینی و توسعه اشتغال مسیری برای خود اتکایی مددجویان است

دهقانی گفت: توانمندسازی از طریق کارآفرینی و توسعه اشتغال مسیری برای خود اتکایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) است که درحال ‌حاضر ١٧۶٠ طرح اشتغال زایی تحت نظارت کارشناسان این نهاد قرار دارند.

به گزارش بازارکار و به نقل از صبح توس، قاسم دهقانی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)  بیان داشت: توانمند سازی از طریق کارآفرینی و توسعه اشتغال مسیری برای خوداتکایی مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) است که در حال‌ حاضر ١٧۶٠ طرح اشتغال زایی تحت نظارت کارشناسان این نهاد قرار دارند.

وی با اشاره به نظارت بر ۵١۵ طرح ایجاد شده در سال گذشته اظهار کرد: توسعه مشاغل مددجویی و اتصال زنجیره‌های مشاغل خرد به مشاغل بزرگ لازم است، همچنین طرح‌های خودکفایی در این مدت زمینه فعالیت ٩٢٩ نفر از مددجویان دیگر را نیز فراهم کرده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تربت‌جام با تأکید بر نظارت سه تا پنج‌ ساله طرح‌های خودکفایی اظهار داشت: کمیته امداد خمینی(ره) به ‌منظور پایدارسازی، توسعه مشاغل و توانمندسازی مددجویان با اعطای تسهیلات بنا به ‌ضرورت بر طرح‌های خودکفایی نظارت لازم را انجام می‌دهد.

دهقانی خاطر نشان کرد: موفقیت مددجویان کارآفرین نه‌ تنها سبب کسب درآمد برای خود و خانواده‌شان می‌شود، بلکه روحیه خودباوری را میان جامعه هدف این نهاد تقویت می‌کند.

وی در پایان اظهار داشت: هدف این فعالیت‌ها نیز کمک به درآمد خانوارها و ایجاد مشاغل مکمل جهت بهبود رفاه خانوارهای تحت پوشش است و میزان استقبال و تمایل مددجویان نسبت به طرح‌های اشتغال زایی کمیته امداد می‌تواند منجر به اثربخشی چنین طرح‌هایی در راستای توسعه کارآفرینی اقشار فقیر جامعه شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا