تسهیلاتدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقکردستان- سردبیرکسب و کارهای نوپا

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان خبر داد؛ اختصاص اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریالی برای توسعه مشاغل خانگی در کردستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان از تخصیص ۸۰۰ میلیارد اعتبار مشاغل خانگی برای استان در سال جاری خبر داد.


به گزارش بازارکاربه نقل از خبرنگار مهر، سیدکمال حسینی در اولین جلسه شورای مهارت استان در سنندج اظهار داشت: ظرفیت شورای مهارت استان به عنوان بالاترین رکن تصمیم گیری در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان است که باید تمام دستگاه‌های اجرایی در این کارگروه در حوزه آموزش فنی و حرفه‌ای هماهنگ باشند.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی نباید به صورت جزیره‌ای عمل کنند بلکه باید آموزش‌های هدفمند و در راستای ایجاد اشتغال و افزایش سطح مهارت عمومی جامعه داشته باشند لذا امیدوارم همه متولیان امر این هماهنگی را داشته و با برنامه ریزی آموزش‌ها را ارتقا دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کردستان بیان کرد: انتظار استان از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، شتاب دهنده در طرح‌های استارتاپی باشد و از ظرفیت مراکز فنی و حرفه‌ای استان استفاده مفید شود.
حسینی افزود: برخورداری استان کردستان از جوانان خلاق یک امتیاز است که امیدواریم با توجه به شعار سال تولید و دانش بنیاد و اشتغال آفرین در بحث فناوری رویکرد حمایتی از طرح‌های دانش بنیاد وجود داشته باشد.
وی تصریح کرد: با منابع اعتباری خوب و آموزش‌های هدفمند باید به طرح‌های اشتغال زا برسیم و این لازمه اش هدفمندی آموزش‌ها است.
حسینی اعلام کرد: خوشبختانه در سال جاری ۸۰۰ میلیارد ریال در بخش مشاغل خانگی به استان اعتبار ابلاغ شده اما در این راستا مشاغل خانگی نیازمند آموزش مبتنی بر بازار است.
وی بیان کرد: اعتبارات خوبی برای جوانان ترخیص از خدمت داریم اما باید گواهی مهارت آموزشی ضمن خدمت داشته باشند.
حسینی مهارت آموزی در محیط کسب و کار را بسیار مهم خواند و گفت: استاد کارهای خوبی در مشاغل سنتی استان داریم و باید آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای زمینه لازم را برای این افراد فراهم کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا