خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

اضافه شدن بیش از ۶۰ شرکت دانش بنیان به پارک علم و فناوری خراسان رضوی

بیش از ۶۰ شرکت، واحد فناور و موسسه جدید دانش بنیان در آیینی به مجموعه پارک علم و فناوری خراسان رضوی به عنوان تنها پارک با رتبه توسعه یافته در کشور اضافه شدند.

به گزارش بازارکار و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی در جمع مدیران این شرکت‌های دانش بنیان در مشهد، گفت: این مجموعه شامل ۱۵ پردیس وابسته و ۷ پارک علم و فناوری در شهرستان‌های مختلف خراسان رضوی است و حضور در آن، یک فرصت طلایی برای جهش تولید محسوب می‌شود.
دکتر مسعود میرزائی شهرابی خطاب به مدیران این شرکت‌های دانش بنیان، افزود: سعی کنید از همین ابتدا با مفاهیم دانش بنیان و شاخص‌های شرکت‌های خلاق، آشنا شوید، شرکت‌های دانش بنیان باید تولیدات کیفی و با پیچیدگی فراوان و متنوع داشته باشند تا در شاخص‌های مختلف، رشد متناسبی را تجربه کنند و به عبارتی شرکت‌های دانش بنیان و به خصوص شرکت‌های تازه تاسیس، تمام ظرفیت‌های خود را در یک سبد نگذارند.
وی عنوان کرد: از حضور در رویدادها، نمایشگاه‌ها و به دست آوردن مستمر نیاز‌های فناورانه شبکه مشتریان با شرکت‌ها غافل نشوید و همزمان با تکمیل ایده‌محوری و فناورانه خود، نیاز‌های موجود و بالفعل استان و کشور را رصد کنید.
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد ضمن توصیه جدی گرفتن تعامل با مسوولان و کارشناسان پردیس در کنار مراکز رشد، اضافه کرد: از تیم خود، یک نفر را مسئول فراگیری و تکمیل مستندات فرآیند‌های پذیرش، نظارت، ارزیابی، شناخت خدمات، حمایت‌های پارک و ارائه منظم گزارش‌های درخواستی قرار دهید.
میرزائی گفت: مدیر مرکز رشد و پردیس، در نقش سلسله مراتب ارتباطی شرکت‌های دانش بنیان، با مجموعه پارک علم و فناوری خراسان رضوی است و باید مسائل و مشکلات شرکت‌ها با این افراد برای پیگیری و رسیدن به نتیجه بازگو شود. همچنین برخی از دوره‌های آموزشی که حضور شرکت‌ها در آن مهم و الزامی است بر اساس نیاز مبتنی بر رشد مقدماتی شرکت ها، برای ارتباط و فعالیت بهتر در پارک بر حسب تجربه به دست آمده است.
وی با خطاب قرار دادن مدیران این شرکت ها، افزود: به شرکت‌های تازه تاسیس توصیه می‌کنیم که حتماً برند هویتی شرکت خود را از همین ابتدای راه، ایجاد و از تبلیغات در کنار رسانه‌ای شدن نام شرکت و محصول خود، استقبال و از مشاوران فناوری و جلسات هم اندیشی برای توانمند کردن شرکت خود استفاده کنند.
پارک علم و فناوری خراسان با ۳۷۰ شرکت فناور، ۶۰ شرکت جدید و ۱۳۰ شرکت دانش‌بنیان، تنها پارک دارای شرایط پارک برتر در میان ۴۹ پارک علم و فناوری کشور است که تاکنون حدود ۶ هزار شغل پایدار در بستر فعالیت‌های دانش بنیان ایجاد کرده است.
مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا