اردبیلاردبیل- سردبیردسته‌بندی نشده

صدور ۱۰۰۰ مجوز فعالیت مشاغل خانگی در استان اردبیل

سرپرست مدیریت توسعه کارآفرینی و اشتغال استان اردبیل گفت: طی ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۱، تعداد ۱۰۰۰ مجوز فعالیت مشاغل خانگی در استان اردبیل صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نادعلی یگان‌زاده عصر امروز در نشست تبیین و تشریح اعتبارات و تعهد اشتغال مشاغل خانگی اظهار کرد: طی ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۱، تعداد ۱۰۰۰ مجوز فعالیت مشاغل خانگی به‌صورت مستقل و پشتیبان در استان اردبیل صادر شده است.
وی با اشاره به افزایش ۹۰ درصدی سهم استان اردبیل از محل اعتبارات مشاغل خانگی طی سال جاری، افزود: مبلغ ۸۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از محل تسهیلات قرض‌الحسنه در سال جاری برای پرداخت به متقاضیان مشاغل خانگی استان اردبیل در نظر گرفته شده است که این رقم در سال گذشته ۴۷ میلیارد تومان بود.
اعلام نحوه اخذ مجوز فعالیت مشاغل خانگی
سرپرست مدیریت توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تصریح کرد: متقاضیان براساس رشته فعالیت خود برای اخذ مجوز می‌توانند از طریق دستگاه‌های اجرایی جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، صنعت، معدن و تجارت و بنیاد شهید به‌صورت الکترونیکی اقدام کنند.
یگان‌زاده گفت: آن‌دسته از فعالین مشاغل خانگی که تجربه و مهارت کافی در رشته فعالیت خود را دارند، می‌توانند با مراجعه به اداره‌کل آموزش فنی‌وحرفه‌ای و شرکت در آزمون، کارت مهارت دریافت کنند.
گفتنی است؛ در این نشست بر لزوم تشکیل بازارچه محلی عرضه و فروش محصولات مشاغل خانگی توسط شهرداری و جهاد دانشگاهی تاکید شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا