یزدیزد- سردبیر

برگزاری دوره آموزشی ویژه شاغلین صنایع دستی در سه ماهه اول سال 1401

معاون صنایع‌دستی استان یزد گفت: در سه ماهه اول امسال، هشت دوره آموزشی ویژه شاغلین صنایع‌دستی در استان برگزار شده است.

محمدرضا دهقان مهرجردی هدف از برگزاری این کارگاه‌های آموزش افزایش سطح آگاهی، توانمندسازی و به‌روزرسانی دانش شاغلان صنایع‌دستی، بهبود کسب‌ و کار هنرمندان و صنعتگران هنر‌های سنتی و صنایع‌دستی است.

او می گوید: این  دوره‌های آموزشی در هفت شهرستان میبد، اردکان، مهریز، بافق، خاتم، ابرکوه و یزد برگزار شده است.

به گفته او ۲۳۳ نفر از هنرمندان شاغل از رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در این دوره‌ها شرکت کردند که در پایان برای آن‌ها گواهی حضور در دوره صادر شد.

معاون صنایع‌دستی استان یزد گفت: ارتباط بین صنایع‌دستی و گردشگری در توسعه پایدار، مسائل حقوقی و برندینگ در صنایع‌دستی و تشکل‌ها، کارگاه قلم‌زنی ویژه شاغلین در رشته قلم‌زنی روی مس، اموال فکری در حوزه صنایع‌دستی، اهمیت فروش در بازار‌های رقابتی، کارآفرینی و بازاریابی در حوزه صنایع‌دستی، مخاطب سنجی و مشتری مداری در حوزه صنایع‌دستی و کارگاه آموزشی آشنایی با هنر صنعت سرامیک ویژه شاغلین گروه سفال و سرامیک عناوین دوره‌های برگزارشده در سه‌ماهه گذشته از سال ۱۴۰۱ بوده است.

او می گوید: صنایع‌دستی ظرفیت لازم برای ایجاد اشتغال، بازار کار و پویا کردن اقتصاد جامعه را دارد، اما نبود اطلاعات کافی و عدم آگاهی از روش‌های نوین کارآفرینی مانعی بزرگ بر سر راه هنرمندان است.

به گفته او پس از کارآفرینی و ایجاد اشتغال و تولید پایدار، مقوله بازاریابی و فروش محصولات تولیدشده صنایع‌دستی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تحقق این امر بدون آموزش و یادگیری در این حوزه امکان‌پذیر نخواهد بود.

معاون صنایع‌دستی استان یزدگفت: با تشکیل این دوره‌ها و انجام آموزش‌های لازم برای شاغلین صنایع‌دستی، امید است در آینده شاهد رشد بیش از پیش در حوزه تولید، کارآفرینی، بازاریابی و فروش صنایع‌دستی در استان یزد باشیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا