هرمزگانهرمزگان- سردبیر

رونق کسب و کار نیازمند یک رویکردجهادی است ،چون نیروی جهادی با عشق برای مردم خدمت میکند.

هرمزگان گنج نهفته ای است که هنوز به اون صورت کالبدشکافی نشده است و منابع درآمد بسیار زیادی وجود داره که تیم های تخصصی این منابع کسب درآمد را بررسی و پیدا کنند و بعد از طراحی آن کسب و کار به مردم واگذار کنند.

به گزارش بازارکار،محمد رضا عاشوری تختی مسئول کار گروه دانش بنیان و هیئت ریئسه دانش بنیان کشور بیان کرد؛ رونق کسب کار نیازمند یک رویکرد جهادی است چون نیروی جهادی باعشق برای مردم خدمت میکند. وی افزود :مشکل اقتصاد زمانی بوجود امد که کار، خانه ها به کارخانه ها تبدیل شد
کارآفرینی از مردم گرفته شد
کارخانه های بزرگی احداث شد و همه سود حاصل از درآمد به جیب افراد خاصی واریز شد و فرصت خوداشتغالی برای مردم از بین رفت
پس صنعتی بودن باعث رفع بیکاری و رونق اقتصادی نخواهد شد.
باید دوباره کار را به خانه ها هدایت کنیم.
و در این مورد طرحی به اسم هر خانه یک کارخانه طراحی کرده ایم که برای رونق اقتصادی و اشتغال افرینی برای جوانان است. عاشوري بيان داشت :
بنگاه های اقتصادی متاسفانه از طرفی نیروهای غیر بومی از شهر های دیگر جذب میکنن و افراد بومی را جذب نمیکنند که باعث رشد بیکاری در استان میشود.
محمد رضا عاشوری تختی مسئول کار گروه دانش بنیان و هیئت ریئسه دانش بنیان کشور بیان کرد؛ رونق کسب کار نیازمند یک رویکرد جهادی است چون نیروی جهادی باعشق برای مردم خدمت میکند. وی افزود :مشکل اقتصاد زمانی بوجود امد که کار، خانه ها به کارخانه ها تبدیل شدکارآفرینی از مردم گرفته شد،کارخانه های بزرگی احداث شد و همه سود حاصل از درآمد به جیب افراد خاصی واریز شد و فرصت خوداشتغالی برای مردم از بین رفت پس صنعتی بودن باعث رفع بیکاری و رونق اقتصادی نخواهد شد.یاید دوباره کار را به خانه ها هدایت کنیم.
ودر این مورد طرحی به اسم هر خانه یک کارخانه طراحی کرده ایم که برای رونق اقتصادی و اشتغال افرینی برای جوانان است. عاشوري بيان داشت :
بنگاه های اقتصادی متاسفانه از طرفی نیروهای غیر بومی از شهر های دیگر جذب میکنن و افراد بومی را جذب نمیکنند که باعث رشد بیکاری در استان میشود.باید طبق قانون که حداقل 60درصد از نیروها بومی هر استان باشند که این قانون اجرا شود.
از طرفی این بنگاه های اقتصادی به علت نبود آگاهی کافی و کمک نگرفتن از مشاوران در همان حوزه باعث ضرر و ضیان شده است.
که تیم های تخصصی کارگروه دانش بنیانی آماده کمک رسانی به این بنگاه های اقتصادی جهت رونق تولید و فروش محصول هستند .اید طبق قانون که حداقل 60درصد از نیروها بومی هر استان باشند که این قانون اجرا شود.
از طرفی این بنگاه های اقتصادی به علت نبود آگاهی کافی و کمک نگرفتن از مشاوران در همان حوزه باعث ضرر و ضیان شده است.
که تیم های تخصصی کارگروه دانش بنیانی آماده کمک رسانی به این بنگاه های اقتصادی جهت رونق تولید و فروش محصول هستند.محمدرضا عاشوری عنوان کرد؛
همواره در تمام مشکلات دیده شد صف اول خدمت و رفع بحران نیروهای جهادی بودند.
و جهاد دانشگاهی انصافا با وجود مشقات و سختی های موجود توانستند در مسیر حل مشکلات به خوبی عمل کنند چون روحیه جهادی داشتند
اما کار جهادی نیازمند کار تخصصی است.
که در همین راستا کارگروه های تخصصی در هر حوزه ای تشکیل شد.
اگر افراد با روحیه جهادی ورود نکنند.
متاسفانه مانند الان که در بعضی مسئولیت ها افرادی بدون روحیه جهادی که دلسوز مردم نیستند یا یک عده فقط برای منافع شخصی خود مسئولیت گرفتند باعث پسرفت خواهد شد. برای حل این مشکل تیم های تخصصی در بین افراد نخبه و خلاق با روحیه جهادی توسط کارگروه دانش بنیانی در حال تشکیل میباشد.
که در هر حوزه ای به صورت تخصصی بر پایه دانش مشکلات را حل و راه کار مناسب ارائه دهند. عاشوری با بیان اینکه ؛
در بین جوانان اگاهی لازم وجود ندارد و نمیداند هر نقطه از استان چه مزیت های وجود دارد که باعث کارافرینی میشود.
به امید خدا برنامه های صورت گرفته که و طرح هایی در هر منطقه برای استفاده از ظرفیت ها طراحی شود و پس از راه اندازی آن کسب و کار و دادن اگاهی و اموزش و انگیزه، تحویل خود جوانان شود.
محمدرضا عاشوری تختی در پایان خاطر نشان کرد ؛
دانشگاه ها و مراکز رشد مهمترین مکان برای ارائه طرح های کاربردی در صنعت میباشند.
که متاسفانه امروزه با جدایی دانشگاه و صنعت باعث شده صنعت استان ما از این نعمت دور باشد.
افراد خلاق با ایده های مناسب که توسط کارشناسان ما ایده را به یک محصول دانش بنیانی تبدیل کرده باعث راه اندازی تولیدی مفید برای جامعه
یا یک فرد نخبه میتواند با ارائه راهکار مناسب یک مشکلی را در یک تولیدی به راحتی از ببین ببرد.
در همین راستا جهت حمایت از افراد خلاق و ایده پرداز طرحی را نوشتیم به اسم *طراحی به تولید*
که یک فرد نخبه و خلاق مستقیم طرح او در صنعت اجرا شود.
متاسفانه در استان با وجود این همه فرصت های عالی که وجود دارد
اما نسبت به شهرای دیگر آنچنان فعالیت های دانش بنیانی رخ نداده و حتی فعالیت های سنتی هم که قبلا برای تولید محصولات یا ارائه خدمات انجام میشد از بین رفته.
گیاهان دارویی که در استان وجود دارد از استان قاچاق میشود توسط دلال به تهران ارسال میشود و از تهران به کشورهای دیگر و در آن کشور از این گیاهان دارویی محصولات بسیار زیادی تولید میشود و با قیمت بسیار بالایی دوباره به ایران فروخته میشود.
چرا همین صنایع تبدیلی در قالب محصول دانش بنیان در خود استان اجرا نشود که باعث اشتغال افرینی هم شود؟
این فقط یک نمونه از فرصت های بود که به دلیل عدم اجرا در حال سوخت شدن است .با کمک افراد متخصص و نخبه استان میشود در هر حوزه ای یک تولیدی با محصولات دانش بنیانی اجرا نمود

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا