مازندرانمازندران- سردبیر

راه اندازی رواق کارآفرینی در کانون های مساجد

مدیر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان مازندران با اشاره به برنامه های غنی سازی اوقات فراغت، گفت: رواق کارآفرینی در کانون های مساجد استان راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار بازار کار به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام رجب نعمتی درگفتگو با خبرنگاران با اظهار ایکه برنامه‌های اوقات فراغت با شعار مسجد شور بندگی و نشاط زندگی تابستان سال جاری برگزار می‌شود، افزود: ترویج معارف اسلامی و معارف آموزی سبک زندگی از اهداف برنامه‌ها است.
وی با بیان اینکه اردوهای فرهنگی و هنری به مدت چند روز در اردوگاه خرماکلا برگزار می‌شود، اظهار داشت: برنامه‌های ملی و مذهبی توسط مساجد و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد برگزار می‌شود.
وی با عنوان اینکه سامانه بچه‌های مسجد به منزله زیست بوم طراحی شده است، گفت: یکی از کارکردهای کانون فرهنگی و هنری مساجد احیای ارزش‌های ناب اسلامی به شمار می‌رود و برنامه‌های سه شنبه‌های تکریم در این راستا طراحی و تدوین شده است.
حجت الاسلام نعمتی گفت: در قالب طرح سه شنبه‌های تکریم مسئولان کانون فرهنگی و هنری به دیدار خانواده‌های شهید می‌روند و سال قبل این طرح دیدار با شش هزار خانواده شهید اجرا شد.
مدیر کانون فرهنگی و هنری مساجد با اشاره به شعار سال جاری از عقد تفاهمنامه هایی با مراکز مختلف خبر داد و گفت: سعی داریم از ظرفیت کانون‌ها و بچه‌های مساجد برای تحقق این شعار و هدف استفاده و برنامه ریزی کنیم.
وی شناسایی ظرفیت بچه‌های مسجد را از جمله برنامه‌ها ذکر کرد و گفت: بچه‌های مسجد با کمترین اعتبار و امکانات اقدام به طراحی نرم افزارهایی هستند و با اجرای طرح اوقاف فراغت این استعدادها را شناسایی خواهیم کرد.
حجت الاسلام نعمتی با اشاره به توانمندی بالای استان مازندران از راه اندازی رواق کارآفرینی در مساجد استان خبر داد و گفت: کانون‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله ورزش فعالیت می‌کنند و با توجه به جذابیت رشته‌های ورزشی، استقبال از آن زیاد است.
مدیر کانون فرهنگی وهنری مساجد مازندران ادامه داد: همه اقشار می‌توانند از برنامه‌های فرهنگی وهنری مساجد استان استفاده کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا