مازندرانمازندران- سردبیر

توزیع 3800 تن نهاده به دامداران تنکابنی

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی تنکابن از توزیع سه هزار و 815 تن انواع نهاه های دامی با قیمت یارانه ای بین دامداران این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار بازار کار مازندران به نقل از خبرگزاری موج ، عبداله غلامپور اظهار داشت: برای حمایت از تولیدکنندگان صنعت دام و کاهش هزینه های تولید، سه ماه نخست امسال 3 هزار و 815 تن نهاده دامی با قیمت یارانه ای بین دامداران شهرستان تنکابن توزیع شد.
وی ادامه داد: این نهاده ها شامل 900 تن جو، هزار و 400 تن سبوس، هزار و 415 تن کنسانتره، 100 تن سویا و 500 تن ذرت بود.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تنکابن با بیان اینکه ملاک شناسایی، تشخیص و توزیع نهاده‌های دامی بین دامداران هویت گذاری و پلاک کوبی دام‌هاست، افزود: دامداران برای خدمات رسانی بهتر، دام‌های خود را هویت دار و کد یکتای دامداری دریافت کنند تا بتوانند از نهاده‌های دامی دولتی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه استفاده از کنسانتره و مکمل در خوراک دام و طیور در روند پرورش دام و طیور تأثیر بسزایی دارد و باعث می شود بیشترین بازدهی در دامداری ها و مرغداری ها وجود داشته باشد، گفت: بهبود شیر تولید شده، افزایش چربی شیر، بهبود گوشت دام، بهبود عملکرد تولید مثل، تأمین اسید آمینه برای طیور، تأمین مواد معدنی ضروری برای رشد بدن و تأمین ویتامین ها از مزیت های استفاده از مکمل در جیره غذایی دام و طیور است.
غلامپور با بیان اینکه نهاده های دامی از طریق پشتیبانی امور دام سازمان جهاد کشاورزی مازندران تأمین و با نظارت مستمر کارشناسان بهبود تولیدات دامی این مدیریت توزیع شد، بیان داشت: این شهرستان دارای هزار و 723 واحد دامی است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا