اردبیل- سردبیر

پروانه اشتغال ۷ تبعه خارجی باطل شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از لغو روادید کار 7 تبعه خارجی در استان طی سال گذشته خبر داد.

بهروز رحیم‌زاده با اعلام این خبر تصریح کرد: بررسی و موافقت درخواست صدور یا تمدید روادید با حق کار مشخص و پروانه کار برای اتباع خارجی بر حسب قوانین و مقررات و فقط در جهت انتقال دانشی فنی و با هدف جایگزینی نیروی کار داخلی انجام می‌شود.
وی افزود: در سال گذشته با تشکیل 7 جلسه هیئت فنی اشتغال اتباع خارجی جهت به‌کارگیری اتباع خارجی توسط کارفرمایان یا تمدید پروانه کار آنها، نهایتاً با صدور 5 پروانه به‌کارگیری اتباع خارجی موافقت و مجوز 11 تبعه خارجی تمدید شد.
رحیم‌زاده ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را متولی و تنها مرجع رسمی برای صدور مجوز و پروانه اشتغال به اتباع خارجی دانست و ادامه داد: با اتمام مهلت مجوز صادر شده، پروانه اشتغال ۷ تبعه خارجی طی سال گذشته در استان باطل شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: در راستای نظارت بر به‌کارگیری اتباع خارجی و جلوگیری از اشتغال غیرمجاز آنها، 183 بازرسی مشترک از کارگاه‌ها به همراه نمایندگان فرمانداری، نیروی انتظامی و نماینده اداره اطلاعات استان انجام شد.
وی با بیان اینکه نیروی کار خارجی برای اشتغال حتماً باید مجوز رسمی داشته باشند، افزود: در راستای سیاست‌های دولت در زمینه صیانت از نیروی کار داخلی و ساماندهی اتباع بیگانه کارفرمایان و پیمانکاران ملزم به استفاده از نیروی کار داخلی هستند.
رحیم‌زاده گفت: در سال گذشته جمعاً ۱۶ تبعه خارجی در کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی استان فعالیت داشتند که عمدتاً از اتباع چینی، آذربایجانی، ترکیه، هندی، قزاقستان و یک نفر تبعه افغانی دارای همسر ایرانی است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا