فارس- سردبیر

فرماندار جویم:جذب سرمایه گذار، اولویت نخست توسعه این شهرستان است

فرماندار شهرستان تازه تاسیس جویم فارس گفت : حمایت و جذب سرمایه گذاران در بخش های مختلف مهمترین راهکار و در حقیقت اولویت نخست برای توسعه همه جانبه این منطقه است.

به گزارش بازار کار فارس به نقل از خبرنگار ایرنا، نعمت الله اکبری نژاد روز سه شنبه در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان جویم اظهار داشت: در این شهرستان و منطقه جنوب فارس بستر لازم به لحاظ شاخص های امنیتی برای سرمایه گذاران فراهم است.

وی تصریح کرد: البته سرمایه گذاران همواره از برخی بروکراسی های اداری و سخت گیری های بی مورد از سوی دستگاه های مختلف اجرایی گلایه دارند که در این شهرستان تازه تاسیس انتظار می رود که مدیران با تمام توان به استقبال سرمایه گذاران و حمایت از آنان بروند.

وی گفت: به دلیل وجود نیروی انسانی توانمند و افراد علاقه مند به تجارت و فعالیت های اقتصادی و همچنین مراودات تجاری و بازرگانی مردم در مناطق جنوبی فارس باید سعی شود به نحو شایسته از این ظرفیت کم نظیر برای پیشبرد اهداف توسعه ای شهرستان و جلب سرمایه های بیشتر در حوزه های مختلف بهره برد.

وی ارتقای سیاسی شهرستان جویم را یادآور شد و گفت: همانگونه که استاندار فارس هم به خوبی به این موضوع اشاره کرد ، این تحول و ارتقا باید زمینه ای برای توسعه همه جانبه و عبور از تنگناها و مشکلات زیرساختی این شهرستان و در حقیقت نقطه آغازین ایجاد تحولات در روند توسعه ای این منطقه باشد.

وی بیان کرد: توسعه این شهرستان در همه ابعاد آن از اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی سیاسی مد نظر است و برای رسیدن به این اهداف و تحقق این مهم نیازمند همکاری و مشارکت و همراهی مردم ، نخبگان، روحانیت، خیرین و معتمدین و همه اقشار مختلف مردم هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: روسای ادارات در تمامی جلسات به ویژه جلسه شورای اداری به موقع حاضر شوند تا بتوانیم با ایجاد نظم و از این رهگذر بهتر به مردم خدمت رسانی کنیم.

اکبری نژاد ابراز داشت: ارتقای شهرستان یعنی اینکه مدیران بدانند که اول دوندگی ها و کوشش ها است و از این ارتقا به عنوان یک اهرم و جهش رو به جلو باید استفاده شود و با جدیت و عزم راسخ به عنوان یک اولویت وضعیت ادارات خود را ساماندهی کنند.

وی گفت: باید نسبت به استقرار ادارات در شهرستان از هم اینک تلاش شود و مردم نخواهند همچنان مسافتی طولانی را برای انجام امور خود طی کنند.

اکبری نژاد یادآور شد: مردم امروزه به خوبی می فهمند که کدام مسئول مشغول خدمت و پای کار است و کدام یک از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کند و باید با انگیزه الهی خدمت و کار برای مردم را سرلوحه برنامه های خود قرار دهیم .
فرماندار جویم تاکید کرد: این شهرستان نوپاست و باید ارتقای سیاسی آن باعث شود تا کمبودها برطرف و امکانات بیشتری تخصیص یابد.

وی بیان کرد: در دولت انقلابی و مردمی سیزدهم هم بسیاری از مشکلات انباشت شده از گذشته در حال حل شدن است و نمونه بارز آن موضوع کرونا و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است که به عنوان اولویت و برنامه های اساسی دولت قرار گرفته است.

وی از مدیران خواست که وارد مسایل حاشیه ای نشوند و هر گونه اختلاف ها را باید کنار بزنیم و با وحدت و همدلی و انسجام زمینه ارتقای بیش از پیش و توسعه همه جانبه شهرستان و منطقه خود در ابعاد مختلف را فراهم کنیم.

فرماندار جویم گفت: روسای ادارات باید پای کار و به سمت ارتقای اصلی باشند، ظرفیت ها را شناسایی و در زمینه کشاورزی،صنعت و به ویژه آمایش سرزمینی را به طور ویژه دنبال کنند.

وی با بیان اینکه طرح آمایش سرزمینی به عنوان نقطه عطف و مهمترین برنامه توسعه ای و آینده نگری فارس در نظر گرفته شده است، گفت: جنوب استان و به ویژه جویم به عنوان قطب صنعتی و کشاورزی می تواند محور توسعه و پیشرفت در این راستا باشد و باید از هم اینک به دنبال ایجاد سرمایه گذاری و تحولات صنعتی، کشاورزی و تولیدی در روستاها، شهرک ها و مناطق صنعتی را با حمایت از سرمایه گذاران واقعی باشیم.

اکبری نژاد شنبه۱۱تیرماه ۱۴۰۱ در آیینی با حضور دکتر محمدهادی ایمانیه استاندار فارس و جمعی از مسئولان و مدیران استانی و محلی و قشرهای مختلف مردم به عنوان نخستین فرماندار شهرستان تازه تاسیس جویم معرفی شد.

فاصله شهر جویم تا لار مرکز شهرستان لارستان و شیراز به ترتیب ۱۱۰ و ۲۵۰ کیلومتر است.

استان فارس چهارمین استان کشور از نظر وسعت و جمعیت، پیش از این در تقسیمات کشوری شامل ۳۶ شهرستان بود که با تصویب شکل گیری شهرستان جویم در هیات وزیران، شمار شهرستان‌های این استان به ۳۷ شهرستان افزایش یافت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا