کردستانکردستان- سردبیر

صنایع‌دستی کردستان قابلیت معرفی در سطح بین‌المللی را دارد

ایسنا/کردستان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان، گفت: ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی این استان قابلیت معرفی در سطح ملی و بین‌المللی را دارد.

ارسلان ازهاری در بازدید از کارگاه‌های صنایع‌دستی خانه حبیبی سنندج که با همراهی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان انجام شد، اظهار کرد: صنایع‌دستی استان با دارا بودن ویژگی‌های منحصربه‌فرد از جمله بار فرهنگی غنی و متنوع، قابلیت معرفی و عرضه در بازارهای ملی و بین‌المللی را دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان، با بیان اینکه صنایع‌دستی را جزو هویت خود می‌دانیم، افزود: از توسعه صنایع‌دستی استان با بکارگیری همه ظرفیت‌ها حمایت خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، هم در این بازدید با بیان اینکه خانه‌ تاریخی حبیبی سنندج با هدف حمایت از تولیدکنندگان صنایع‌دستی استان، به‌عنوان خانه‌ی صنایع‌دستی در نظر گرفته شده است، گفت: قرارگیری این مکان در جوار موزه باستان شناسی سنندج، می‌تواند ظرفیتی برای تبدیل شدن به موزه صنایع‌دستی باشد.

یعقوب گویلیان، اظهار کرد: خانه حبیبی از عمارت‌های تاریخی شهر سنندج است که در حال حاضر ۹ کارگاه صنایع‌دستی در آن فعال می‌باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، افزود: فعالیت این کارگاه‌ها به‌صورت تولیدی‌،آموزشی و شامل رشته‌های معرق، منبت‌کاری، سازسازی، آینه‌کاری، چرم‌دوزی و… است.

وی با بیان اینکه در این کارگاه‌ها زمینه اشتغال ۱۵ نفر فراهم شده است،یادآور شد: در شرایط فعلی تمام تلاش ما حفظ اشتغال موجود و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و پایدار و متمرکز است.

گویلیان، بیان کرد: امید است بتوانیم در شناسایی، معرفی و حمایت از هنرمندان حوزه صنایع‌دستی استان گام‌های استوارتری برداریم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا