زنجان- سردبیر

رئیس اتحادیه صادرکنندگان زنجان: موانع و قوانین دست و پاگیر تولید و اشتغال رفع شود

رئیس اتحادیه صادر کنندگان زنجان بر لزوم حمایت جدی از تولیدکنندگان تاکید کرد و گفت: باید موانع و قوانین دست و پاگیر تولید و اشتغال بررسی و حل شود.

به گزارش پاگاه خبری بازار کار به نقل از بازار، مهدی رنگ رونا با بیان اینکه تک نرخی شدن نرخ ارز در بلند مدت بازرگانی خارجی را افزایش خواهد داد، اظهارکرد: اقدام اخیر دولت در اعطای مجوز به خرید نرخ توافقی ارز صادرکنندگان التهابات بازار را کاهش داد.

وی به دستور اخیر بانک‌مرکزی مبنی بر خرید ارز صادرکنندگان با نرخ‌توافقی از سوی صرافی‌ها، این اقدام دولت را حرکتی مطلوب در راستای کنترل نرخ ارز عنوان کرد و افزود: دستور اخیر بانک مرکز موجب کاهش التهابات بازار ارز ناشی از اخبار سیاسی بود.

رئیس اتحادیه صادر کنندگان زنجان گفت: خوشبختانه روند ثابتی با آرامش بر بازار استان زنجان و کشور حاکم شده و صادرکنندگان نیز توانستند ارزهای خود را با نرخ توافقی به صراف‌ها بفروشند.

رنگ‌رونا با بیان اینکه نرخ توافقی فروش ارز صادرکنندگان به صرافی‌ها نرخی مابین نرخ سامانه نیما و بازار آزاد است، گفت: این مهم همواره دغدغه صادرکنندگان بوده است که این اقدام گپ و ضرر صادرکننده بود که موجب میشد تا جاذبه صادرات و حاشیه سود حوزه صادرات فاصله داشته و ضرر برای صادرکننده ایجاد می‌کرد.

وی تاکید کرد: با این دستور فاصله این نرخ‌ها کم شد و صادرکنندگان ارزهای خود را در اختیار صرافان قرار دادند و این مهم در پایان موجب می‌شود تا عرضه تقاضا به یک تعادل رسیده و اخبار کمتر بر بازار اثر منفی داشته باشد.

رئیس اتحادیه صادر کنندگان زنجان با تاکید بر اینکه نرخ ارز باید تک نرخی شود، اظهار کرد: عرضه و تقاضا قیمت بازار را مشخص می‌کند و به صورت دستوری نمی توان کنترل موثری بر بازار داشت.

وی اقدام اخیر دولت در حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: با وجود همه فشارها حذف ارز ترحیهی باید زودتر اتفاق می‌افتاد و دولت با این اقدام یارانه را مستقیم به دست مصرف کننده می‌رساند که امید است تبعات آن نیز با تدابیر خاص دولت برای اقشار مردم به کمترین میزان رسد.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان زنجان در ادامه با بیان اینکه حل مشکلات فعالان اقتصادی بسیار مهم است، تاکید‌کرد: باید به تولید به صورت ویژه نگاه شود و سرمایه‌گذار با آرامش و خیال راحت به تولید بپردازد.

رنگ‌رونا بر لزوم حمایت جدی از تولیدکنندگان تاکید کرد و گفت: باید موانع و قوانین دست و پاگیر تولید و اشتغال بررسی و حل شود تا تولید و اشتغال محقق شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا