خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها موظفند زمینه اشتغال پایدار و تولید را در شهرستان بردسکن فراهم آورند

رییس دادگستری بردسکن گفت: سیاست دستگاه قضا حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان بخش تولید است و هیچ دستگاه و یا بانکی حق ندارد به دلیل بدهی و معوقات واحدهای تولیدی، به دنبال تعطیلی آن ها باشد.

به گزارش بازارکار و به نقل ایرنا، حجت الاسلام محمد پوراسدالله در کمیسیون حمایت قضایی این شهرستان با بیان اینکه بخش تولید یک بخش تاثیرگذار در جامعه است، افزود: نباید وام هایی با بهره بالا به این بخش تزریق شود .

وی گفت: متاسفانه برخی از بانک ها به دلیل بدهی و معوقات واحدهای تولیدی، کارگاه های تولیدی را پلمپ و در محاصره بانک قرار می دهند.

وی  از ادارات تامین اجتماعی، امورمالیاتی و بانک ها خواست با بسته های حمایتی خود بخش تولید را مورد حمایت قرار دهند، نه اینکه با مطرح کردن برخی قوانین دست و پاگیر سرمایه گذاران را از تولید دلسرد می کنند.

پور اسدالله در ادامه از فعال شدن ۱۸۵ واحد تعطیل و نیمه تعطیل در شهرستان بردسکن طی ۲ سال اخیر خبر داد.

دادستان  عمومی و انقلاب بردسکن نیز گفت: اگر واحدی در حوزه مسایل زیست محیطی، منابع طبیعی و یا در حوزه بانک ها مشکلی دارد، نباید دستگاهها و بانک ها مقابل تولیدکننده سنگ‌اندازی کنند .

عباس درودی‌نیا افزود: اگر واحدی به لحاظ ایمنی امنیتی مشکلی داشته باشد، حق فعالیت به آن داده نمی شود، ولی به  دلیل مشکلات دیگر هیچ دلیلی ندارد جلوی فعالیت آن گرفته شود.

وی  بیان کرد: فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان دارای ارزش هستند و نباید بانک ها نسبت به این قشر تاثیرگذار جامعه بی مهری کنند.

درودی نیا با انتقاد از برخی از بانک ها  که به جای بانک داری، بنگاه داری می کنند و فقط دنبال سود و منفعت خود هستند، گفت: در شرایط فعلی همه باید در سایه وفاق  و همدلی در راستای رونق تولید و اشتغال گام برداریم.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار بردسکن نیز در این جلسه  با بیان اینکه یکی از اولویت های دولت سیزدهم، ثبات در حوزه اقتصاد، معیشت و تسهیل در امور سرمایه گذاری است؛ گفت: خوشبختانه قرارگاه اقتصادی شهرستان فعال شده  و تمامی مشکلات فراروی واحدهای تولیدی ، صنعتی و معدنی شهرستان رصد و مورد پایش قرار گرفته است.

مهدی عاشوری‌فر افزود: واحدهای مشکل دار شهرستان بردسکن که در وضعیت تعطیلی و نیمه تعطیل قرار دارند برای رفع موانع آنها نشست هایی با دستگاه ها و بانک های متولی برگزار و تعیین تکلیف نهایی به ستاد استان ارسال شده است.

وی بیان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها موظفند زمینه اشتغال پایدار و تولید را در شهرستان فراهم آورند و هیچ‌گونه تعلل مدیر دستگاهی در حوزه تولید پذیرفته نیست.

 در این کمیسیون مشکلات چهار واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی بردسکن مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد، ظرف یک ماه آینده وضعیت این واحدها تعیین تکلیف شود.

بردسکن در فاصله ۲۷۳ کیلومتری مشهد قرار دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا