پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

با حضور معاون نوآوری و فناوری وزارت علوم؛ نشست مدیران مراکز رشد واحدهای فناور کشور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان آغاز شد

نشست مدیران مراکز رشد واحدهای فناور کشور با هدف انتقال تجربه و تبادل نظر پیرامون مباحث مرتبط با مراکز رشد، صبح امروز، چهارشنبه ۱۵ تیرماه، در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان آغاز شده و تا فردا پنجشنبه ۱۶ تیرماه ادامه دارد.

نشست مدیران مراکز رشد واحدهای فناور کشور با هدف انتقال تجربه و تبادل نظر پیرامون مباحث مرتبط با مراکز رشد، صبح امروز، چهارشنبه ۱۵ تیرماه، در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان آغاز شده و تا فردا پنجشنبه ۱۶ تیرماه ادامه دارد.
نشست مدیران مراکز رشد واحدهای فناور کشور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان آغاز شد

به گزارش بازارکار به نقل از شهرک علمی و تحقیقاتی، دکتر علی خیر‌الدین، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست گفت: امسال که سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین است، 5 راهبرد اصلی در این زمینه در معاونت نوآوری دنبال می‌‌شود.

وی با اشاره به بند «ت» قانون جهش تولید دانش بنیان که به وزارتخانه‌های علوم و بهداشت اجازه داده شده که نسبت به ایجاد پردیس فناوری اقدام کنند، گفت: در این حوزه تاکنون پردیس‌های تخصصی و دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی ایجاد شده است.

دکتر خیرالدین با اشاره به وجود 246 مرکز رشد در کشور خاطرنشان کرد: باید بتوانیم فعالیت این مراکز را رصد و فعالیت آن‌ها را ارزیابی کنیم. قطعا مجوز مراکزی که فعال نباشد، لغو می‌شود.

در ادامه، دکتر جعفر قیصری، رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز اظهار کرد: یکی از چالش‌های اساسی موجود، کاهش نرخ مراجعه به مراکز رشد کشور است. یعنی با توجه به تعداد فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی و مهندسی، تعداد متقاضیان می‌تواند کمتر شود. بنابراین به تیم سازی باید به عنوان یک نهضت نگاه کنیم. اگر بخواهیم سهم اقتصاد دانش بنیان را از حدود 2 درصد به بیش از 5 درصد برسانیم باید تعداد تیم‌های موجود را افزایش دهیم.

نشست مدیران مراکز رشد واحدهای فناور کشور 15 و 16 تیرماه به مدت دو روز در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می‌شود. در روز اول پس از سخنرانی رئیس شهرک، معاون و مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پنل هم‌اندیشی «از ایده تا بازار» در شرکت‌های نوپا با حضور مدیران مراکز رشد کشور برگزار می‌شود.

گفتنی است مدیران مراکز رشد کشور در ادامه از شرکت‌‌های فناور مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بازدید می‌کنند. این نشست به صورت زنده از طریق سایت و کانال رسمی شهرک در آپارات در دسترس است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا