آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

اخذ پروانه بهره‌برداری نخستین کارخانه تولید جوانه‌های خوراکی به روش آیروپونیک

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد از اخذ پروانه بهره‌برداری نخستین کارخانه تولید جوانه‌های خوراکی به روش آیروپونیک در این دانشگاه خبر داد.

محمدرضا دهقانی اشکذری اعلام کرد: شرکت فناور کشت و صنعت برکت مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد در حضور استاندار یزد موفق به اخذ پروانه بهره‌برداری نخستین کارخانه تولید جوانه‌های خوراکی به روش آیروپونیک شد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درباره ایجاد اشتغال، ثروت‌آفرینی و بسترسازی در راستای به‌کارگیری نیروهای مستعد و کارآمد عنوان کرد: استاندار یزد با حمایت از طرح تولید جوانه‌های خوراکی توسط شرکت فناور کشت و صنعت برکت موجب به ثمر نشستن تلاش‌های چندساله عوامل این شرکت و مسئولان را مهیا کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد یادآور شد: اکنون شرکت فناور کشت و صنعت برکت موفق به اخذ پروانه بهره‌برداری با روش آیروپونیک به‌عنوان نخستین کارخانه تولید جوانه‌های خوراکی کشور شده است.

دهقانی اشکذری متذکر شد: این مجموعه از سال ۹۷ با حمایت دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق اهداف و چشم‌انداز بلندمدت در حوزه فناوری منطبق بر سند دانشگاه آزاد اسلامی و ارتقای کمّی و کیفی فعالیت‌های پژوهشی، کارآفرینی و مهارتی دانشجویان آغاز به کار کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که مسیر ریل‌گذاری شده با حمایت‌های مسئولان استانی به نقطه تولید منتهی شود و رسالت این دانشگاه که همان دانشگاه کارآفرین و تربیت نیروهای متخصص و مهارت‌محور است، تحقق یابد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا