خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

آیت الله علم‌الهدی: تامین شغل پایدار در روستاها پیگیری شود

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر لزوم ایجاد امکانات رفاهی بیشتر در روستاها گفت: باید مساله تامین شغل پایدار در روستاها و اشتغال متناسب با فرهنگ روستاییان مد نظر قرار گیرد.

به گزارش بازارکار و به نقل از صبح توس؛ آیت الله سیداحمد علم الهدی در همایش دهیاران شهرستان مشهد در تالار قدس حرم مطهر رضوی  رفع مشکلات اصلی روستاها را خارج از حوزه مدیریت استان دانست و اظهار داشت: برق، آب و تلفن جزو نیازهای درجه ۲ روستاییان محسوب می شود چرا که روستاها قبلا نیز بدون بهره داشتن از این امکانات به صورت آباد فعالیت داشتند، زیرا دغدغه و نیاز اصلی روستاها درآمد پایدار و معیشت است.

وی گفت: اداره منابع طبیعی چرای دام را در برخی مناطق ممنوع اعلام کرده است و در شرایطی که دامداری شغل آبا و اجدادی روستاییان بوده، اکنون با قُرق و منع چرای دام مواجه شده اند و حال آنکه همان مراتع برای چرا به دامدارانی از دیگر استانها واگذار می شود و این مساله دامداری روستاها را مختل کرده است.

امام جمعه مشهد افزود: اینگونه قراردادها و مقررات، آسایش را مردم روستاها گرفته است، این گونه برنامه های غلط و ندانم کاری ها بعضا معیشت را در یک روستای ۵۰۰ ساله از بین می برد و ضروری است جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه ها موضوع را بررسی کنند تا روستاییان مظلوم واقع نشوند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا