آموزش و مهارتاجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرتسهیلاتلرستانلرستان- سردبیر

ایجاد 600 فرصت شغلی باساخت واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی لرستان

رئیس بنیاد مستضعفان کشور از ایجاد 600 فرصت شغلی باساخت واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی لرستان خبرداد.

به گزارش خبرنگار بازار کار در لرستان، پرویز فتاح امروز در جلسه طرح‌های محرومیت‌زدایی و سرمایه‌گذاری که در محل سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، با اشاره به روی کار آمدن دولتی انقلابی اظهار کرد: باید از عقل و اندیشه و علم و برنامه و سیستم بیشتر استفاده کند و در کارها عجولانه عمل نکند چرا که فرصت اشتباه نداریم.

وی با بیان اینکه چنانچه پروژه‌های نیمه‌تمام را  تمام نمی‌کردیم معلوم نبود وضعیت مملکت چگونه بود، افزود: طرح‌های بسیاری در کشور راکد مانده و در حال از بین رفتن هستند و این همه به دلیل تصمیمات غلطی در گذشته بوده و بنابراین نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم؛ مسئولین ارشد لرستان پروژه‌های نیمه‌تمام را در اولویت قرار دهید و هرکدام را که انجام می‌دهید اولویت‌بندی کنید.

فتاح تاکید کرد: نیازمند تحول در نگاه و مدیریت هستیم و تا زمانیکه اره‌های مدیریت را تیز نکنیم از زیر چنبره شرایط آماری فقر و فلاکت استان نمی‌توانیم خارج شویم.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی خرم‌آباد با بیان اینکه ساخت این نیروگاه قبلا محل تردید بود اما در دولت قبل دو واحد گازی آن افتتاح شد و واحد بخار را معمولاً به دلیل صرف هزینه هنگفت نمی‌سازند، افزود: ظرف دو سال واحد بخار نیروگاه وارد مدار می‌شود و این شاهکار بنیاد، وزارت نیرو و مپناست.

وی با بیان اینکه برای ساخت واحد بخار ۴۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، بیان کرد: بهترین نیروگاه سیکل ترکیبی متعلق به لرستان بوده و واحد بخار آن در حال حاضر دارای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و شرکت مپنا قول داده که تا پاییز امسال آن را افتتاح کند.

فتاح گفت: با ساخت واحد بخار نیروگاه ۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد و این درحالیست که هم‌اکنون ۵۰۰ نفر از افراد مشغول به کار از نیروهای بومی منطقه هستند.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با بیان اینکه بلوک ۵۰۰ مگاواتی کل نیروگاه ۸۵۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته است، خاطرنشان کرد: تمام این هزینه‌ها متعلق به بنیاد مستضعفان بوده و دولت هیچ هزینه‌ای نکرده است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا