آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

تاكيد استاندار برای ایجاد دهکده نساجی در يزد جهت اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاه‌های استان

استاندار یزد از مدیران استانی خواست تا نگاه فرابخشی به هنر صنعت نساجی داشته باشند.

مهران فاطمی گفت: این صنعت در پرتو توجه و پیشبرد پروژه‌های تحولی، رونق و توسعه واحد‌های این حوزه، اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها، حفظ محیط‌ زیست و افزایش ارتباطات ملی و بین‌المللی با یزد را به ثمر بنشاند.

او می گوید: مسئله نساجی برای یزد مهم است چرا که این صنعت جزء صنایع پاک استان است.

استاندار یزد گفت: صنعت نساجی در استان در صورت بی توجهی رو به نابودی خواهد رفت و  باید ظرف مدت یک هفته موضوع واگذاری زمین مورد نیاز برای ایجاد دهکده نساجی به عنوان مرکز تخصصی عرضه مستقیم تولیدات محصولات نساجی استان تعیین تکلیف شود.

فاطمی گفت: این صنعت می‌تواند موجبات اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاه‌های استان در این حوزه را فراهم کند.

به گفته او ایجاد آزمایشگاه مرجع نساجی با همکاری پارک علم و فناوری، انجمن نساجی و دانشگاه‌های استان در اولویت قرار گرفته و دنبال شود.

استاندار یزد از مدیران استانی خواست تا نگاه فرابخشی به پروژ‌های تحولی استان داشته باشند و اهتمام خود را برای پیشبرد آن به کار گیرند.

او گفت: هریک از مجموعه‌های اداری استان باید صاحب برنامه تحولی شوند تا نقشه راه آن‌ها تعیین و ارزیابی‌ها، حمایت‌ها و توزیع اعتبارات بر اساس آن انجام شود.

مجید دهقانی‌زاده رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد گفت:  آخرین اقدامات انجام شده مربوط به ۱۸ پروژه در حوزه نساجی و هفت پروژه در حوزه پوشاک بررسی می‌شود.

او می گوید: توسعه پایدار صنعتی و معدنی و تکمیل زنجیره های ارزش صنایع مزیت دار و رقابتی با اتکا بر فن آوری پیشرفته و دانش بنیان از اهداف بنیادین پروژه‌های تحولی محور صنعت نساجی استان است.

دهقانی‌زاده برنامه‌های عملیاتی اولویت‌دار این حوزه را ایجاد طرح‌های جدید و توسعه‌ای بزرگ صنعت نساجی، توسعه و بازسازی واحد‌های کوچک و متوسط صنعت نساجی، ایجاد دهکده و موزه صنایع نساجی، ایجاد مرکز نوآوری و فناوری‌های صنعت نساجی و توسعه بازار‌های صادراتی محصولات صنعت نساجی برشمرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد گفت: فاز دوم برنامه‌های تحولی یزد نوین در حال تدوین بوده و به زودی ارایه خواهد شد.

مجتبی دستمالچیان مسئول پیگیری‌های ویژه ‎‌حوزه نساجی و پوشاک به ارایه گزارشی از روند اجرای پروژه‌های این حوزه پرداخت و خواستار همکاری و همیاری جدی‌تر برخی از دستگاه‌های اجرایی شد.

پارک و علم فناوری یزد نیز گزارشی در خصوص ایجاد مرکز نوآوری و فناوری‌های صنعت نساجی را به حاضرین در این نشست ارائه کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا