آموزش و مهارتاجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرتسهیلاتلرستانلرستان- سردبیر

رئیس بنیاد مستضعفان کشور خبر داد: پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای اشتغال نیازمندان لرستان

رئیس بنیاد مستضعفان کشور از پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه توسط بنیاد مستضعفان برای اشتغال نیازمندان لرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار بازار کار لرستان، پرویز فتاح در خصوص ساخت مسکن  برای خانواده های دو معلول و بالاتر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم‌اکنون ۴۰۰۰ واحد مسکونی توسط بنیاد مستضعفان در حال ساخت است.

وی اضافه کرد: از این تعداد واحد مسکونی سهم لرستان ۴۵۰ واحد است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور ادامه داد: برای ساخت واحد مسکونی برای مددجویات تحت پوشش کمیته امداد نیز تفاهم‌نامه‌ای بین بنیاد مستضعفان و کمیته امداد منعقد شده است و  ۸۰۰ واحد مسکونی در مناطق محروم و صعب‌العبور در حال ساخت داریم که از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردارند.

فتاح افزود: تاکید شده که واحدهای مسکونی مستحکم و با کیفیت ساخته شود و چنانچه ساخت این ۸۰۰ واحد مسکونی  زودتر از مدت دوساله تفاهم‌نامه به انجام برسد آن را تکرار خواهیم کرد.

وی از توزیع ۲۱ هزار بسته لبنی بین مددجویان کمیته امداد و ۱۰ هزار بسته معیشتی لبنی در میان مددجویان بهزیستی لرستان به ارزش هر بسته ۶۰۰ هزارتومان خبر داد و گفت: برای اولین  بار بسته معیشتی لبنی در میان نیازمندان توزیع می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور خاطرنشان کرد: همچنین برای دهک‌های موردی  ۱۰ میلیارد تومان به کمیته امداد و بهزیستی در راستای حمایت‌های موردی در اختیار  این دو نهاد قرار داده می‌شود.

فتاح در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به نیازمندان بیان کرد: برای اشتغال این قشر در لرستان ۱۰۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه توسط بنیاد مستضعفان پرداخت خواهد شد و چناچه کامل جذب شود مجدد تکرار می‌شود و هدف بنیاد مستضعفان از پرداخت تسهیلات ایجاد اشتغال و فرصت شغلی برای متقاضیان است.

وی گفت: همچنین ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث خانه‌های بهداشت، مدارس، آسفالت و… و. برای مناطق محروم  شهرستان‌های الیگودرز و کوهدشت در نظر گرفته شده که جذب این اعتبار تلاش مسئولان استان را می‌طلبد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا