آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

افزايش “بازارچه هاي خدمت” براي فروش محصولات خانگي

رئیس کمیسیون خانواده شورای اسلامی شهر یزد گفت: نمایشگاه‌های فصلی و مقطعی برای ارائه محصولات خانگی کافی نیست.

زارع گفت: یکی از مشکلات خانواده‌هایی که به تولید محصولی در خانه می پردازند، موضوع ارائه تولیدات خانگی خود به همگان است هرچند اکنون نمایشگاه‌های فصلی به صورت مقطعی ایجاد شده است، اما ایجاد بازارچه‌های خدمت، برای ارائه و فروش تولیدات خانگی ضروری و در دستور کار قرار گرفته است.

او می‌گوید: تعدادی از بانوان استان خود سرپرست هستند برخی دیگر از خانواده‌ها نیز سرپرست ندارند و لازم است علاوه بر بسته‌های معیشتی، این افراد را به سوی توانمندی سوق داد برای تحقق این موضوع، حمایت معنوی و سازوکاری برای تسهیلات و وام لازم است.

زارع گفت: کمیسیون خانواده به سیاست‌های کلی خانواده می‌پردازد از جمله این سیاست‌ها ایجاد ساز و کار در رابطه با موضوع جمعیت و حمایت از خانواده‌ها است. در این جلسات که به طور ثابت روز‌های دوشنبه ساعت ۱۰ الی ۱۲ تشکیل می شود شهروندانی که صاحب نظر و علاقمند در رابطه با مسائل خانواده هستند میتوانند حضور داشته باشند.

رئیس کمیسیون خانواده گفت: در جلسه آینده کمیسیون خانواده، از تعدادی از کارگاه‌های تولیدی که در راستای بحث توانمند سازی بانوان و محرومیت زدایی فعالیت دارند بازدید میشود. تعدادی افراد ریش سفید نیز به صورت خود جوش برای مردم محل به عنوان معتمد خدمت رسانی می کنند باید فعالیت‌های این معتمدین از نزدیک دیده و معرفی شوند و باید به صورت جزیره‌ای نباشند و هم افزایی شوند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا