آموزش و مهارتفارس- سردبیر

استفاده از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکلات آبزی پروران فارس

رئیس جهاد کشاورزی فارس:

به گزارش بازار کار فارس به نقل از ایسنا رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با تاکید بر اینکه تلاش می‌شود با انعطاف پذیری، تعامل سازنده با آبزی پروران و همراهی دستگاه‌های ذی ربط مشکلات تولید کنندگان محصولات آبزی در اسرع وقت حل شود، گفت: برای این هدف باید تمام ظرفیت‌های این استان به کار گرفته شود.

مجتبی دهقان پور در نشست با اعضای اتحادیه آبزی پروران فارس عنوان کرد: مشکلات مربوط به صدور مجوزها در سازمان نظام مهندسی، دامپزشکی و سازمان آب و اعطای تسهیلات بانکی با چانه زنی‌های کارشناسی دنبال و تسهیل می‌شود.

به نقل از جهاد کشاورزی فارس، او با بیان اینکه در حوزه بازار محصولات شیلاتی باید کار زیادی انجام شود، اظهار کرد: هر چند در مدیریت بازرگانی و بحث صادرات میز صادراتی هم تشکیل داده‌ایم اما در این حوزه باید طرحی نو عملیاتی شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه در حوزه محصولات کشاورزی صادر کننده داریم اما برای محصولات شیلاتی صادرکننده نتوانستیم پیدا کنیم، خاطرنشان کرد: با اتاق بازرگانی استان فارس رایزنی خواهیم داشت تا از ظرفیت‌های صادراتی بتوانیم بهره ببریم.

دهقان پور با بیان اینکه یک گزینه دیگر این است که روی بهینه سازی محصولات شیلاتی نیز کار کرد، افزود: بهینه سازی بر افزایش بهروری و بهبود کیفیت محصولات اثر گذار است و باعث ترغیب بازار به مصرف این محصولات می‌شود.

به گفته او؛ تولید محصولات شیلاتی باید در قالب زنجیره‌های ارش شکل بگیرد؛ این یکی از فرصت‌های خوبی است که ما آمادگی داریم در خدمت آبزی پروران باشیم؛ امیدواریم بتوانیم این حلقه‌های مفقوده را در کنار هم کامل کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا