آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

استاندار يزد : پيگيري جدي جهت افتتاح كارخانه درخشان در کوتاه ترین زمان ممکن

استاندار یزد از تجمیع امکانات، استعدادها و ظرفیت های موجود جهت پبشبرد برنامه های استان در حوزه های نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان خبر داد و گفت: کارگروه تامین مالی برای این حوزه‌ها در استان تشکیل می‌شود.

مهران فاطمی در ششمین نشست ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان، سرانجام تدوام رویه دهه های گذشته در توسعه  را بن بست استان دانست و گفت: دو بال نجات استان یزد از بن بست قطعی پیش رو و لازمه حرکت میانبر رو به جلو استان؛ «فناوری و نوآوری» و « گردشگری» است که با اتکا به این دو بال، آینده استان متحول و ظرفیت های نهفته یزد شکوفا می شود.

وی با اشاره به برگزاری هفتگی نشست های این ستاد و تقید خود به حضور در این نشست؛ به جهت اهمیت این حوزه، اظهارداشت: عزم جدی استان بر سامان اقداماتی جهت ترویج بیش از پیش گفتمان نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در جامعه و حرکت روبه جلو استان با جلب همکاری مجموعه های مربوطه و تجمیع امکانات، استعدادها و ظرفیت های موجود است.

استاندار یزد همچنین با اشاره به تخصیص ویژه اعتبارات استانی، استفاده از ظرفیت اعتبارات و تسهیلات تبصره ۱۸، جلب مساعدت های مالی از سیستم های حمایتی برای پیشبرد مسائل و برنامه های این حوزه، گفت: به منظور هدایت صحیح این منابع مالی و هدفمندسازی هزینه ها در راستای اولویت ها، باید کارگروه تامین مالی برای حوزه فناوری و نوآوری و اقتصاد دانش بنیان تشکیل شود.

فاطمی در ادامه از برگزاری جلسه ای با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور جهت استفاده از ظرفیت وقف جهت توسعه و رونق فعالیت های این حوزه خبرداد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اقدامات استان در راستای توسعه حوزه های نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان نباید در شهر یزد متمرکز شود، خاطرنشان کرد: در این راستا باید برنامه ریزی های لازم جهت تقویت شهرستان ها و حرکت متوازن در این حوزه را داشته باشیم.

استاندار یزد در پایان بر پیگیری جدی مسائل مربوط به کارخانه نوآوری درخشان جهت افتتاح در کوتاه ترین زمان ممکن و نهایی شدن طرح جامع پارک علم و فناوری یزد تاکید کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا