آذربایجان غربی- سردبیرپارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشده

استاندار آذربایجان غربی: زیرساخت های پارک علم و فناوری آذربایجان غربی تکمیل شود

استاندار آذربایجان غربی با تشریح فعالیت های پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی خواستار توجه ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تکمیل زیر ساخت های پارک علم و فناوری استان شد.

به گزارش بازارکار به نقل از استانداری آذربایجان غربی محمدصادق معتمدیان در دیدار با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به روند فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در استان، افزود: آذربایجان‌غربی به لحاظ نیروی انسانی فعال و کارآمد یکی از استان‌های مستعد در حوزه فعالیت‌های علمی است.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان نیز در این دیدار با اشاره به تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان گفت: این قانون به دنبال رفع نواقص و مشکلات قانونی پیش روی کسب و کارهای دانش بنیان و خلاق است و به نوعی تضمین کننده ۲۰ سال آینده کشور در حوزه اقتصاد دانش بنیان است.
وی در ادامه رفع چالش از فعالان اقتصادی، حمایت از توسعه بازار ماشین آلات و تجهیزات ساخت داخل، اصلاح و تقویت ابزارهای تأمین مالی فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان، را از جمله برنامه‌ها و اولویت کاری این معاونت عنوان کرد.
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان ” سال تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین” از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آماده حمایت از شرکت‌های دانش بنیان استان آذربایجان غربی است.
همچنین در این جلسه مقرر شد استان آذربایجان غربی نیز با توجه به ابلاغ جدید قانون جهش تولید دانش بنیان در جهت توسعه زیر ساخت‌های لازم برای فعالیت شرکت‌های دانش بنیان، تمرکز بخشی به ابزارهای اجرایی قانون جهش تولید دانش بنیان و همچنین حمایت از توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری و تقویت جایگاه صندوق نوآوری و شکوفایی و ایجاد خانه‌های خلاق و نوآوری حمایت حداکثری را داشته باشد.
در این دیدار بهشتی رئیس مرکز فناوری‌های راهبردی و کرمی رئیس روابط عمومی و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز حضور داشتند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا