تسهیلاتدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقکسب و کارهای نوپانوآوری و کارآفرینی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی: باید با نظارت مستمر شاهد کمترین انحراف در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت باشیم | وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی بر اهمیت نظارت و پرداخت هدفمند تسهیلات به طرح‌های خرد و مشاغل خانگی به ویژه شرکت های پشتیبان جهت ایجاد اشتغال پایدار و تثبیت اشتغال موجود در استان تاکید کرد.

به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی، علی دهقانی در نشست با همکارن بخش اشتغال؛ اهمیت نظارت بر پرداخت هدفمند تسهیلات به طرح‌های خرد و مشاغل خانگی به ویژه شرکت های پشتیبان را در ایجاد اشتغال پایدار و تثبیت اشتغال موجود در استان را ضروری دانست.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت در منابع خصوصاً تسهیلات ارزان قیمت، توزیع هدفمند آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا شاهد کمترین انحراف در پرداخت این تسهیلات حمایتی باشیم.
علی دهقانی در این نشست هدف از پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی را تامین مالی تولید کنندگان، حمایت از مشاغل خانگی و تولید و رونق صنایع دستی در چارچوب ضوابط و بخشنامه های مربوطه عنوان و اظهار کرد: توسعه و تقویت مشاغل خانگی اهمیت بسزایی در رشد و شکوفایی اقتصاد دارد زیرا سود هر ابتکار و کارآفرینی در این نوع کسب‌ و کارها به ‌طور مستقیم نصیب خود فرد می‌شود و به همین دلیل انگیزه برای کارآفرینی و خلاقیت افزایش می‌یابد. همچنین حمایت از مشاغل خانگی زمینه توسعه خانواده‌های کارآفرین و در نهایت جامعه کارآفرین را فراهم می آورد.
دهقانی گفت: در حال حاضر در زمینه تولید محصولاتی از قبیل فرش دستباف، مصنوعات و کالاهای دست دوز چرمی، پرورش زنبور عسل و تولید عسل و سایر فرآورده های آن، صنعت جواهرسازی و تراش سنگهای قیمتی و … فعالیت و حمایت قابل قبولی صورت پذیرفته و امیدواریم با حمایت مسئولان بتوانیم بیش از پیش گامهای مؤثری در توسعه و تقویت مشاغل خانگی برداشته و اقدامات مثمر ثمری را تدوین و اجرا کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا