آموزش و مهارتاجتماعیدسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستان- سردبیرمراکز رشدنوآوری و کارآفرینی

جهاددانشگاهی زیست بوم نوآوریِ نخبگان ایران

دکتر شهریاری؛ توفیقات جهاد دانشگاهی در عرصه پزشکی بی نظیر بوده است


به گزارش بازارکار به نقل از سیستان و بلوچستان نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: توفیقات روز افزون جهاد دانشگاهی در عرصه پزشکی بی نظیر بوده است.
دکتر شهریاری در گفت وگو با ایسنا افزود: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی به معنای واقعی کلمه، جهاددانشگاهی است که باید قدردان تمام عزیزانی باشیم که در این زمینه فعالیت می‌کنند.
جهاددانشگاهی در حوزه پزشکی مانند سلول‌های بنیادی، درمان ناباروری در کشور، درمان سرطان و تولیدات تجهیزات دارویی و تجهیزات پزشکی کارهای زیادی انجام داده و همچنان در این حوزه فعالیت می‌کند.
نماینده مردم زاهدان در ادامه بیان کرد: به نظر بنده توانایی زیادی در جهاد دانشگاهی وجود دارد و مسولان باید به آن توجه جدی کنند و مشکلات خود را به جهاد سفارش دهند تا این نهاد برای حل آن اقدام کند. قطعا این توانایی در جهاددانشگاهی وجود داره به شرط آن که این باور به معنی واقعی کلمه وجود داشته باشد.
دکتر شهریاری ادامه داد: مسولان در تمام استان های کشور از توانمندی این نهاد استفاده کامل را ببرند زیرا می توان بسیاری از نیازهای کشور را برطرف کرد.
وی گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند پیشنهادهای خود در حوزه سلامت رابه ما ارائه بدهد تا در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تثبیت و به کمیسیون تلفیق ارایه شود تا در کمیسیون تنظیم مقررات بتوانیم آنها را تصویب کنیم.
این مسول بیان کرد: آن چیزی که می تواند مشکلات ما را برطرف کند کارهایی است که برخی از آن ها را جهاددانشگاهی دارد و انجام می دهد و ما باید کمک بگیریم تا بتوانیم هم اشتغال بیشتر ایجاد کنیم و هم از وابستگی به خارج رهایی پیدا کرده و هم امکان خروج ارز از کشور را کم کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا