اجتماعیپارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیانکارخانه های نوآوریمراکز رشدمرکزیمرکزی- سردبیرنوآوری و کارآفرینی

/جهاددانشگاهی زیست بوم نوآوریِ نخبگان ایران/ فرماندار ساوه: جهاد دانشگاهی پشتیبانی از مراکز تولید علم و فناوری را یک اصل بداند

فرماندار ساوه گفت: جهاد دانشگاهی در فعالیت‌های خود پشتیبانی از مراکز تولید علم و فناوری را برای تقویت اقدامات فناورانه در جامعه یک اصل بداند و برای رفع موانع تولید به منظور دستیابی به خودکفایی اهتمام جدی داشته باشد.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا مهدی الیاسی در آستانه فرارسیدن ۱۶ مرداد سالروز تشکیل جهاددانشگاهی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی مولود انقلاب اسلامی است که ذات آن مبتنی بر فعالیت‌های فناورانه و علمی در تعامل با جوامع دانشگاهی است.
وی با تاکید بر اینکه نگاه فناورانه و تولید دانش بنیان باید به یک گفتمان عمومی در کشور تبدیل شود، تصریح کرد: ورود این نهاد انقلابی به حوزه دانش‌بنیان، توانسته است این مجموعه را به کانونی برای رفع نیازهای علمی و تحقیقاتی کشور تبدیل کند که البته انتظار می‌رود با خلاقیت و ایده پروری زمینه اینگونه فعالیت ها توسعه و تقویت شود.
الیاسی با اشاره به توانمندی‌ها و مزیت‌های شهرستان ویژه ساوه در حوزه علمی، صنعتی و کشاورزی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی با توجه به پیشینه‌ای که در برآوردن نیازهای کشور دارد می‌تواند از توانایی‌های بارز علمی، پژوهشی، فرهنگی و آموزشی خود به عنوان حلقه اتصال بین صنعت و بخش کشاورزی این شهرستان برای تحقق اهداف توسعه‌ای عمل کند.
وی به فعالیت تخصصی جهاد دانشگاهی در درمان ناباروری اشاره کرد و افزود: خدمات درمانی جهاد دانشگاهی در حوزه درمان ناباروری باید در شهرستان ساوه به عنوان دومین شهرستان استان مرکزی توسعه یابد تا علاوه بر ارائه خدمات به شهروندان ساوجی نیاز شهرهای همجوار و نزدیک به ساوه را به این خدمات برطرف کند.
فرماندار ساوه همچنین خواستار احیای مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در ساوه شد و افزود: جذب رشته‌های پرمخاطب می‌تواند جمعیت دانشجویی شهرستان را افزایش دهد و منجر به تربیت نیروهای تحصیل کرده متخصص و توانمند خواهد شد.
وی احیای خودباوری را مهمترین اصل برای رسیدن به خودکفایی دانست و افزود: تقویت کار جهادی منجر به احیای خودباوری بین آحاد مختلف مردم خواهد شد و جهاد دانشگاهی در تقویت خودباوری و فرهنگ کار جهادی می‌تواند نقش آفرین باشد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا