پیشنهاد سردبیرتهرانتهران- سردبیردسته‌بندی نشده

معاون استاندار تهران خبر داد؛ تحقق ۹۴ درصدی تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در استان تهران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از تحقق ۹۴ درصدی تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری خبر داد.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از تحقق ۹۴ درصدی تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله عسگری در جلسه کارگروه اشتغال با اشاره به پرداخت ۸۲ درصد تسهیلات مشاغل خانگی استان اظهار داشت: تاکنون ۱۰۵۸ طرح با تسهیلاتی بالغ بر ۷۳۴ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۹۰۹ نفر از محل تسهیلات مشاغل خانگی پرداخت شده است.
وی سهم اختصاص یافته به استان از محل مشاغل خانگی در سال جاری را ۱,۲۴۵ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل در بررسی و تصویب طرح‌ها اقدامات لازم را به عمل آورده و در جذب تسهیلات مذکور تلاش کنند.
معاون استاندار تهران با اشاره به تحقق ۹۴ درصدی تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری عنوان کرد: با توجه به مانده ۲۰۲۵ میلیارد ریالی این تسهیلات مرکب از اعتبار مانده سال گذشته و اعتبار جدید و ناشی از بازپرداخت، ضرورت دارد دستگاه‌های اجرایی با همکاری فرمانداران نسبت به شناسایی طرح‌های دارای توجیه فنی و اقتصادی روستایی و عشایری اقدام و روند جذب تسهیلات را سرعت بخشند.
عسگری سپس گفت: از محل تسهیلات روستایی و عشایری تاکنون ۹۹۰ طرح با اشتغالزایی ۵۴۳۴ نفر و اعتباری بالغ بر ۴,۲۵۵ میلیارد ریال توسط بانک‌های پست بانک، توسعه تعاون، کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.
وی در پایان میزان تحقق اشتغال تعهد شده استان در سال جاری را تاکنون ۳۸۷۱۲ نفر معادل ۳۴ درصد کل اشتغال تعهد شده مورد نظر برای استان تهران دانست و افزود: فرمانداران شهرستان‌ها با همکاری دستگاه‌های اجرایی نسبت به جذب سهمیه خود اقدام لازم را به عمل آورند و عملکرد تعدادی از شهرستان‌ها نیازمند توجه جدی تر مدیران استانی و شهرستانی می‌باشد.
د خبر

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا