خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

لزوم همکاری بانک‌ها برای اعطای تسهیلات اشتغال در مشهد

بانک‌ها از سخت‌گیری در پذیرش ضامن برای اعطای تسهیلات اشتغال در مشهد خودداری کنند.

به گزارش بازارکار و به نقل از خبرگزاری صداوسیما، معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار مشهد در جلسه بررسی مشکلات پرداخت تسهیلات اشتغال در مشهد گفت: از بانک‌های عامل درخواست داریم دریافت ضامن برای تسهیلات اشتغال را فقط بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی انجام دهند.
رضا رمضانی افزود:به دنبال کوتاه کردن دیوانسالاری و بوروکراسی اداری پرداخت تسهیلات اشتغال بین دستگاه‌های حمایتی، بانک‌های عامل و تسهیلات گیرندگان هستیم.
وی گفت: حوزه اشتغال و پرداخت تسهیلات خوداشتغالی فعال نخواهد شد، مگر اینکه دیوانسالاری اداری را کاهش دهیم و این هدف مهم با پای کار آوردن بانک‌ها و دستگاه اجرایی در حوزه اعطای تسهیلات حمایتی محقق خواهد شد.
معاون فرماندار مشهد خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش سقف تسهیلات اشتغال دستگاه‌های حمایتی مانند بهزیستی، کمیته امداد، اداره کار و بخش مشاغل خانگی مشکلات پرداخت این تسهیلات در سال۱۴۰۰ را مورد بررسی قرار دادیم تا از تکرار این مشکلات در سال جاری برای وام گیرندگان جلوگیری شود.
شهرستان مشهد ۳.۸ میلیون نفر جمعیت دارد که اکثریت آنان در کلانشهر مشهد سکونت دارند. حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت مشهد ساکن مناطق حاشیه‌ای هستند.
حدود ۵۰۰ هزار روستانشین نیز در ۴۰۰ روستا و آبادی واقع در حوزه جغرافیایی شهرستان مشهد زندگی می‌کنند.
مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا