خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

تولیت آستان قدس رضوی:کانون‌های خدمت رضوی اشتغال آفرینی را اولویت قرار دهند

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اهمیت کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای اقشار نیازمند، از کانون‌های خدمت رضوی سراسر کشور خواست اشتغال آفرینی را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهند.

به گزارش بازارکار و به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در آیین اختتامیه سومین جشنواره خدمت رضوی که در مرکز همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن سالروز میلاد امام موسی الکاظم(ع)، خدمت‌رسانی به مردم به‌ویژه نیازمندان را از بهترین و ارزشمندترین اعمال نزد خداوند متعال دانست و اظهارداشت: خادمیاران رضوی خدمات اجتماعی ارزنده‌ای در اقصی نقاط کشور به نام مبارک حضرت رضا(ع) به مردم ارائه کرده‌اند که این اقدامات ارزشمند در مسیر ادامه سیره ائمه اطهار(ع) است.

وی فعالیت‌ها و خدمات خادمیاران رضوی چه در بحث محرومیت‌زدایی و اقتصاد مقاومتی و چه در عرصه مقابله با کرونا را مفید ارزیابی و تصریح کرد: عرصه‌های خدمت فراوان و امکانات محدود بوده؛ لذا لازم است اولویت بندی کنیم و امکانات را در آنجا که ضرورت بیشتری دارد هزینه کنیم که امروز یکی از مهم‌ترین عرصه‌ها اشتغال است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بیکاری، مشکلات اقتصادی و ناهنجاری‌های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت، ابراز کرد: اشتغال یکی از نیازهای اساسی‌ اقشار محروم است که تأمین آن می‌تواند باعث آرامش و حفظ دین و دنیای آن‌ها شود و یکی از امور ضروری است که در عرصه خدمت‌رسانی بیش‌ازپیش باید موردتوجه قرار گیرد؛ ایجاد هر شغل موجب رونق سفره و آرامش یک خانواده می‌شود؛ لذا کارآفرینی نقش مهمی در پیشگیری از گناه و جرائم و ثواب فراوانی برای کارآفرین دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر نمونه‌هایی از خدمت به خلق در سیره حضرات معصومین(ع) و علمای بزرگ اسلام، تصریح کرد: سیره ائمه اطهار(ع) سرشار از نمونه‌های خدمت به خلق بوده و آن حضرات از هیچ تلاشی برای برآوردن حاجت مردم فروگذار نبودند، آنچه آن بزرگواران را در اذهان مردم ماندگار کرده است نیز همین خدمت‌رسانی‌ها بوده است.

مروی با بیان اینکه یکی از برنامه‌‎های زندگی علمای بزرگ اسلام در کنار فعالیت‌های علمی و تدریس، رسیدگی به کارها و گرفتاری‎های مردم بوده است، ابراز کرد: علمای بزرگ دین به تبعیت از سیره ائمه اطهار(ع) از گره‌گشایی و نیکی و احسان به مردم غافل نبودند و دیگران را نیز به کارگشایی و برآوردن حاجت مردم تشویق و ترغیب می‎کردند.

وی با اشاره به تأکیدات اسلام در خصوص توجه به امور معیشتی فقرا و نیازمندان، ابراز کرد: حضرت امیرالمؤمنین(ع) خدمات فراوان و رشادت‌های بسیاری برای اسلام داشته‌اند، اما برای هیچ‌کدام از این خدمات آیه قرآن نازل نشد، اما هنگامی‌که آن حضرت انگشتر خود را در نماز به سائلی بخشیدند و یا غذای افطار خود را برای سه شب انفاق کردند، آیه قرآن نازل شد، که نشان‌دهنده ارزش و اهمیت رسیدگی به مستضعفان در پیشگاه خداوند متعال و یک درس برای مسلمانان است.

تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه انسان‌های صالح، نیکوکار، با اخلاص و خوش‌نام باید در کانون‌های خدمت رضوی حضورداشته باشند، ابراز کرد: کانون‌های خدمت رضوی باید مجمع انسان‌های پاکیزه و مخلصی باشد که تنها جلب رضای الهی را مدنظر داشته باشند.

در حاشیه این مراسم تولیت آستان قدس رضوی از نمایشگاه خدمات کانون‌های خدمت رضوی سراسر کشور که با عنوان «ایران، رواق خدمت» در مرکز نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی برگزار شده است، بازدید کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا